Podnikání

4 základní znaky úspěšného e-shopu

O Česku se říká, že je e-shopovou velmocí, a proto spousta lidí podléhá zdání, jak je provozování úspěšného internetového obchodu snadné. Jenomže v praxi je skutečně úspěšné pouze malé procento z celkového počtu. V čem spočívají největší nedostatky e-shopu, které ztrácí na profitabilnější konkurenci?

1. vyladěný design

Samozřejmě může uspět i „šablonový“ e-shop, a to i z dlouhodobého hlediska. Obecně je však mnohem efektivnější inovativní webdesign, který odpovídá současným trendům. Internetový obchod by měl být přehledný, responzivní a je-li to možné, tak i originální.

2. optimalizace již ve fázi tvorby

Někteří provozovatelé sází pouze na PPC reklamu, jiní na návštěvníky z vyhledávačů. Pokud jde o SEO, pak jsou nesmírně důležité kvalitní zpětné odkazy. Ale ani ty nezachrání špatně navržený e-shop bez kvalitní on-page optimalizace. Tvůrce by měl problematiku ovládat a neopomenout nic důležitého.

3. důležité funkce

Provozovatel e-shopu by měl být tak trochu vizionář. Může začít s omezeným sortimentem, ale chce-li v budoucnu prodej rozšířit a stejně tak nabízet širší portfolio služeb, měl by s tím počítat již při výběru e-shopového řešení. Na jednu stranu je zbytečné platit za funkce, které nebudou nikdy využity, na stranu druhou není od věci zakomponovat funkce, s nimiž se počítá až budoucnu, již při tvorbě e-shopu. Doprogramovat je zpětně může být zbytečně komplikované a finančně náročné.

4. odborný přístup

Když už se potenciální zákazníci do e-shopu dostanou, vyžadují hned několik věcí. Kromě nízkých cen i odborné poradenství a profesionální přístup. Jinými slovy – nákup u odborníků je vždy příjemnější než u e-shopaře, který danému sortimentu vůbec nerozumí.

A jak ostatním dokážete svou odbornost? Můžete nabízet rychlou zákaznickou podporu formou online chatu, psát blog s tématickými články, nebo raději rovnou obojí.

Reklama

Chcete manažerský telefon na úrovni? Doporučujeme pořídit špičkový iPhone Xr od Applu!

Sofistikovaný ERP systém Money S4 vám pomůže zefektivnit podnikání.

Se službou iDoklad můžete snadno vystavovat a evidovat faktury online zdarma odkudkoliv!

eWay-CRM je profesionální software pro řízení projektů. Mějte vaše projekty pod kontrolou!

Kde přijít k penězům

Práce v realitách

Pracovní vytížení, podle vašich možností. Staňte se realitním Andělem.

Cofidis půjčky

Půjčte si pohodlně z domova až 500 000 Kč na cokoliv.