4 praktické rady pro výběr nejlepšího koberce

Chcete si pořídit nový koberec, ale nevíte, na jaké parametry se zaměřit? V takovém případě vám pomůže následující článek, kde najdete hned 4 praktické rady pro výběr ideálního koberce. Nechybí ani doporučení na specializovaný obchod, kde najdete dostatečně bohatý výběr různých druhů koberců.

Správné rozměry

Hned prvním krokem při výběru nového koberce je zvážení, jaké rozměry vlastně potřebujete. Pokud se jedná o koberec, který bude sloužit jako podlahová krytina po celé místnosti, vyberte takový rozměr, aby bylo možné pokrýt celou podlahu. V poslední době jsou však více oblíbené především kusové koberce. V takovém případě si rozvrhněte, jak velkou část místnosti má koberec překrývat.

Kvalitní materiál

Aby mohl koberec dlouho sloužit a zachoval si u toho svůj krásný vzhled, je dobré vybírat podle kvality. Zde jsou na prvních místech rozhodně orientální koberce, kde jsou kvalita a precizní zpracování samozřejmostí. Ty nejlepší ručně tkané kousky jsou však poměrně drahé, takže může být lepší pořízení cenově dostupnějšího strojově tkaného kusu.

Optimální délka vlasu

Dále si promyslete, jak hebký koberec chcete. Od toho se odvíjí požadovaná délka vlasu. U koberců s delším vlasem počítejte s náročnější údržbou a potřebou výkonného vysavače. Odmění se však svou příjemností a hebkostí na dotek. U koberců, které budou více zatěžované, zvolte takové druhy, které jsou k tomu přímo určené. Ty jsou vhodné například do chodby nebo do komerčních prostor.

Design, který si zamilujete

Když se rozhodnete pro nový koberec, dejte si záležet s výběrem ideálního designu. Ten by měl ladit k ostatnímu vybavení a pomáhat s vylepšením celkového vzhledu místnosti. Nejlepší představu o tom, z jakých variant můžete vybírat, si uděláte při pohledu na stránky specializovaného obchodu s koberci. Navštivte tak rovnou adresu https://e-shop.buchara.cz/perske_koberce.

Publikováno: 24. 05. 2022

Kategorie: Tipy a rady

Autor: Katka Jandlová