Kouzlo virtuální kanceláře dokáže oslovit stále více podnikatelů

Dlouhá léta zažitá představa, že každá společnost musí mít vlastní či alespoň pronajaté skutečné sídlo, v němž se nacházejí kanceláře, se v poslední době stává překonanou. Stále větší množství podnikatelů dává přednost moderní formě, kterou představuje takzvaná virtuální kancelář.

Minimální náklady na pronájem

Přináší totiž hned několik zásadních výhod. Především jde o provozní náklady. Virtuální kancelář je oproti klasické kamenné cenově o desítky procent levnější, za měsíc za službu můžete klidně zaplatit jen pár set korun, zatímco běžný pronájem by vás vyšel na jednotky až desítky tisíc korun v závislosti na tom, kde by se kancelář nacházela.

Virtuální kancelář zahrnuje řadu služeb

Peníze však nejsou jediným důvodem, proč si virtuální kancelář pořizovat. Jde o to, že v rámci jejího pronájmu máte i celou řadu doprovodných služeb. Zároveň na své klienty uděláte dojem, neboť vaše sídlo bude na lukrativní adrese, za kterou byste při běžném způsobu pronajímání zaplatili velký balík. Jde o výhodné řešení hlavně pro začínající podnikatele a firmy, ale uplatní se i u již zavedených společností, které nepotřebují denně velké prostory pro své fungování. Za virtuální kancelář platíte jen tehdy, když ji opravdu využíváte. Po celou dobu máte k dispozici všechny kancelářské potřeby – telefon, tiskárnu, kopírku, projektor atd. Výhodou je rovněž i fakt, že se nemusíte starat o úklid, renovaci prostor, tedy prakticky o nic, co nepatří k zájmům vaší společnosti v rámci podnikatelské činnosti.

Sídlo v centru Prahy? To není jen sen

Pakliže zvolíte konkrétně virtuální sídlo firmy Praha, zajistíte si vysoce reprezentativní prostory přímo v centru hlavního města, a to na Karlově náměstí. Zde byste za klasický pronájem platili horentní sumy. Takto můžete mít sídlo firmy levně a bezstarostně. A také rychle, což patří k dalším přednostem zajištění virtuální kanceláře. Podnikat na její adrese lze prakticky ze dne na den.

Publikováno: 24. 04. 2019

Kategorie: Podnikání

Autor: Katka Jandlová