Efektivní ochrana mobilního telefonu

Mobilní telefony dneška připomínají spíše plácačky než sofistikované přístroje a jsou velmi drahé. Obsahují totiž velké množství součástek, díky čemuž mají tolik funkcí. Problém je, že valná většina těchto přístrojů není reálně nijak chráněna. Proto by si každý měl pořídit adekvátní pouzdro.

Obrněný mobil

Úplně nejelegantnějším řešením je koupit si již obrněný telefon. Takové skutečně existují a jsou běžně sehnání i v českých obchodech. Dokáží odolat jak pádu, tak i kontaktu s vodním živlem. Jsou skutečně velice odolné. Tak v čem je háček? Hlavní problém není ani tak jejich vzhled, nýbrž hmotnost. Jelikož tyto telefony obsahují kvůli zvýšení ochrany více materiálu, jsou také pochopitelně i těžší. A ne každý se chce trmácet po světě s těžkým mobilem. Už i základní modely se docela pronesou.

Vhodný kryt

Proto většina lidé obrněný mobil nemá a raději dává přednost koupi vhodného krytu. Ten, aby skutečně fungoval, musí být určený přímo pro daný přístroj. Pokud se bude lišit třeba i jen v detailech, natož pak v rozměrech, nebude fungovat podle předpokladů, což je samozřejmě problém. Proto je vždy nezbytné vybírat kryty ne podle toho, jak jsou líbivé, ale primárně dle typu přístroje. Dokonce není možné použít kryt pro telefon stejné řady, ovšem s jiným značením. Takový totiž může vypadávat, případně se do něj telefon nemusí vůbec vlézt.

Nízké ceny

Kryty nejsou běžně úplně levné, hlavně to platí pro prémiové řady mobilů. Tudíž je dobré nakupovat na místech, kde je velký výběr a zároveň špičkové ceny. Mezi taková místa bezpochyby patří i e-shop Ipouzdro.cz. Tam je možné si pořídit nejen vhodný kryt, ale třeba rovněž ochrannou fólii či sklo na displej. Ty také dokáží značně vylepšit ochranné vlastnosti telefonu. Rovněž jsou v tomto obchodě k dostání i velmi levné řemínky na Apple Watch 3.

Publikováno: 28. 10. 2022

Kategorie: Tipy a rady

Autor: Katka Jandlová