3 kroky k levnějšímu tisku

Je to paradox, ale zatímco ceny kvalitních multifunkčních tiskáren šly v posledních letech rapidně dolů, tonery a cartridge jsou stále poměrně drahou záležitostí. Nabízí se proto otázka jakým způsobem při tisku výrazně ušetřit. A je to vůbec možné? Samozřejmě - nudete-li dodržovat následující 3 pravidla, pak ve vaší rodinné kase zůstane mnohem více peněz.

1. Vhodně zvolená tiskárna

Vše začíná samotným výběrem tiskárny. Pokud se vaše stávající odporoučela do věčných lovišť a stojíte před výběrem nového modelu, neberte to na lehkou váhu. Nenechte se zlákat akčními cenami (i když jim kolikrát nelze odolat) a vyberte si tiskárnu, pro kterou budete mít využití. Obecně platí, že:
  • pro tisk menšího počtu listů je zbytečné zařízení pro velkoobjemový tisk
  • větší množství listů naopak vyžaduje odpovídající tiskárnu
  • vyberte si zařízení s funkcemi, které skutečně využijete
  • ekonomičtější jsou tiskárny s oddělenými zásobníky

2. Levné tonery a cartridge

Podstatnou část nákladů za tisk tvoří barvy. Za originální náplně (tzn. ty, které pochází přímo od výrobce nebo oficiálního distributora) zaplatíte nejvíce. Velké úspory dosáhnete tím, že začnete používat neoriginální neboli alternativní tonery. Za kvalitní tonery Canon ušetříte spoustu peněz a rozdíl při tisku nepoznáte. Ročně se může jednat třeba i o tisíce korun. Dobrou volbou je prověřený sortiment tonerů a cartridgí v nabídce e-shopu Tonerpartner.cz.

3. Optimalizujte nastavení tisku

Další možností – často podceňovanou – je správné nastavení tisku. Nemusíte být zrovna ajťák, abyste dokázali změnit kvalitu tisku na nižší úroveň, což v případě textu nijak nepoznáte. Zároveň se snažte vyhýbat tisku zbytečných grafických prvků. Z dokumentu odstraňte vše, co nepotřebujete. Nezdá se to, ale ušetříte spoustu barvy a tedy i peněz.

Publikováno: 25. 10. 2017

Kategorie: Tipy a rady

Autor: Katka Jandlová

Tagy: jak levně tisknout | jak snížit náklady na tisk | levný tisk