Jak probíhá kontrola registru dlužníků?

Registry dlužníků obsahují detailní informace o dlužných částkách, která evidují společnosti na ně napojené. Občasnou kontrolou tak nejenže získáte přehled, jestli něco náhodou nedlužíte - a můžete díky tomu předcházet narůstajícím dluhům, ale zároveň se nedostanete do zbytečných problémů v případně žádosti o půjčku. V tomto článku jsme pro vás připravili několik užitečných rad a informací, jakým způsobem registr dlužníků funguje - abyste byli v obraze, a věděli, jak výpis z registru dlužníků získat.

Kde provést kontrolu evidence exekucí?

Kontrolu lze provést na specializovaných portálech. Rozumnou volbou je exekuceinfo.cz, který zprostředkovává výpisy z oficiální exekuční databáze vedené a spravované Exekutorskou komorou ČR (jedná se tedy o oficiální registr). K výhodám dané služby patří možnost ověření bez registrace a okamžité zobrazení výsledku.

Jak probíhá vyhledávání, platba a výsledek kontroly na exekuceinfo.cz?

Vyhledávání

Kontrolu lze provést opravdu snadno a jednoduše, bez jakékoliv registrace. Do vyhledávání vyplníte jméno, příjmení a datum narození osoby, kterou chcete vyhledat. Okamžité ověření informace lze provést také prostřednictvím rodného čísla, nebo - pokud se jedná o právnickou osobu - doplníte IČO.

Platba

Nahlédnutí do registru není zadarmo. Jakmile zadáte všechny potřebné informace o subjektu, následuje platba. Tu provedete online prostřednictvím platební brány PayU, která nabízí několik možností platby. Cena za výpis z evidence dlužníků činí 218 Kč včetně DPH. Po připsání platby na účet bude okamžitě zobrazen výsledek.

Výsledek kontroly

Jestliže se subjekt nachází v registru exekucí, tak výsledná kontrola poskytne veškeré informace o exekučním řízení. Pokud se však kontrolovaný subjekt v exekučním řízení nenachází, je kontrola negativní. Nyní víte, jak si můžete snadno zjistit, jestli máte nějakou exekuci. Anebo, jak prověřit solventnost jiné osoby - třeba nájemce nebo obchodního partnera.

Publikováno: 04. 01. 2022

Kategorie: Finance

Autor: Katka Jandlová