Co jsou to offshore společnosti a jaké nabízí výhody?

Setkali jste se s pojmem offshore společnost, ale doposud jste se dozvěděli jen to, že dané řešení může být za jistých okolností výhodnější než firma založená v tuzemsku? V tomto článku se dozvíte všechny důležité informace, které mohou ovlivnit vaše rozhodování.

Zcela legální podnikání s atraktivními podmínkami

Offshore společnosti jsou často spojovány s nelegálním podnikáním, krácením daní a souvisejícími nešvary. Takto je však prezentují média. Ve skutečnosti jde o zcela legální subjekty založené v zemích označovaných jako „daňové ráje“. Tyto země lákají podnikatele z celého světa na velmi výhodné podmínky, zejména pak velmi nízké daňové zatížení. Z tohoto důvodu je zakládání offshore společností zajímavé především pro každého, kdo hledá efektivní způsob, jak optimalizovat daně. Díky offshore společnosti může podnikatel výrazně ušetřit na daních, které jsou často nulové, nebo minimální. Ale nejen to – k dalším častým důvodům pro založení firmy v daňovém ráji patří ochrana majetku, vlastnictví nemovitosti v dané zemi, registrace lodí a jacht, provozování bankovních účtů, prodej patentů a ochranných známek či zakládání dceřinných společností a zajištění anonymity skutečných vlastníků. Offshore společnosti jsou velmi oblíbené díky možnosti anonymního vlastnictví. Podle odhadů je více než 60 % světových financí přímo i nepřímo ve vlastnictví offshore zemí. Ty jsou vůči subjektům velmi otevřené a podporují jejich aktivity příznivou legislativou.

Nejoblíbenější offshore státy

Každý ze států má specifickou legislativu, a proto nelze říct, která offshore země je ideální právě pro vaše podnikání. Obecně je však nejvyužívanější zakládání společnosti na Kypru, na Seychelách, v Belize, na Sv. Vincentovi a Grenadinách, v Panamě, na Dominice, na Britských panenských ostrovech a na Anguille. Seznam daňových rájů je samozřejmě podstatně delší. V případě o bližší informace kontaktujte odborníky z companyformation.sk.

Publikováno: 28. 01. 2018

Kategorie: Podnikání

Autor: Katka Jandlová

Tagy: daňové ráje | offshore společnosti | výhody offshore společností