Webové notifikace už od roku 2015

Potřebujete probudit zájem zákazníka? Chcete po delší době přilákat na svůj blog čtenáře, kteří dříve navštěvovali stránku pravidelně? Využijte webové notifikace, které dnes díky systému NOTIFEE nemusí využívat jenom internetové obchody. Dnes mohou webové notifikace ve svůj prospěch využívat prakticky všichni, a to tedy jak blogy, tak i online magazíny nebo obce či města, která prostřednictvím notifikací informují nebo upozorňují občany na aktuální dění v místě jejich bydliště.

I když mnohým přijdou webové notifikace jako novinka, není to nic nového ve světě internetu. Pravdou je, že notifikace jsou s námi už pěkných pár let.

Notifikace jsou mezi námi už pět let

Webové notifikace jsou mezi námi už od roku 2015, což znamená, že je můžete ve svůj prospěch využívat už pět let. Před pěti lety je představil Google Chrome a původně je využívaly jenom e-shopy. Ty skrze notifikace mohly informovat své zákazníky o dopravě zdarma, o sezónních výprodejích, také o jiných slevových akcích nebo o ponechaném zboží v košíku.

Dnes však využívají notifikace i blogy, online magazíny nebo webové stránky měst a obcí. Zasílají notifikace i ve chvíli, kdy uživatel zrovna neprojíždí jejich stránky, a informují tak o nově přidaném textu nebo o brzy konané události za jakýchkoli okolností.

Webové notifikace jako mocný nástroj online marketingu

Ptáte se, proč využívat webové notifikace? Jedná se dnes o velice mocný nástroj online marketingu, který dokáže v zákazníkovi probudit opětovaný zájem nebo který dokáže přilákat návštěvníky na webovou stránku.

Je však třeba konstatovat, že notifikace posílané skrze webové stránky potřebují potvrzení odběru uživatelem. Na tento fakt je třeba nahlížet z té dobré stránky - notifikace nebudou nikdy rozesílány těm, kteří o ně nestojí. Novinky či tipy nebo upozornění tak budete rozesílat jenom těm, které váš blog, e-shop nebo magazín zajímá.

Publikováno: 27. 05. 2020

Kategorie: Marketing

Autor: Katka Jandlová