Vyžaduje vaše práce neustálou tvorbu závitů? Pak se neobejdete bez kalibrů

0

Možná pro vás bude překvapením, že první závity pochází již z období pátého století před naším letopočtem. Ačkoliv historici vědí o několika zajímavých použitích daného vynálezu ve starověku, jeho masivní rozšíření do běžného života započalo až během samotného konce středověku. V dnešní době najdeme šroubovici všude okolo nás, za což můžeme poděkovat zkušeným obráběčům. Na co si dát při jejich tvorbě pozor?

Setiny milimetru

Nezáleží na tom, zdali se zaměřujete na metrické, oblé, lichoběžníkové, či vás momentálně čeká spíše Whitworthův závit, musíte dbát na každou setinu milimetru. Jakákoliv sebemenší chyba spolehlivě zničí celý obrobek, za což vám zákazníci rozhodně nepoděkují. Z toho důvodu je nutná stoprocentní kontrola, jejímž základem jsou samozřejmě kalibry.

Pro vnější provedení používáme měřicí kroužky, zatímco u vnitřních variant se hodí závitové kalibry. Stačí letmý pohled do strojírenských tabulek, abyste si ihned uvědomili, kolik druhů normovaných šroubovic rozlišujeme.

Poctivost se vyplatí

Mezi nejčastější požadavek v našich končinách patří přirozeně metrické míry, ale ve vašem skladu určitě nesmí chybět ani vybavení pro všechny ostatní možnosti. Ve výsledku se bavíme o desítkách a desítkách pomůcek, bez nichž se obráběč zkrátka neobejde. Přesně proto se hodí nalézt takové dodavatele, kteří disponují ohromnou skladovou dostupností a co nejpřívětivějšími cenami.

Při hledání kalibrů směřujte svou pozornost do online světa, konkrétně do e-shopu pod vloženými odkazy. V jeho útrobách naleznete komplexní výběr všech normovaných produktů, což platí nejen z hlediska závitů, nýbrž i ostatních důležitých úkonů. Čeká-li vás neobvyklá zakázka, nechte si vyrobit libovolná měřidla na základě vašeho přání.

Publikováno: 26. 01. 2023

Kategorie: Práce

Autor: Katka Jandlová