Co jste možná nevěděli o mobilních topidlech?

Nabídka mobilních topidel, kterým se jinak říká také horkovzdušné agregáty, je pestrá. Liší se nejen výkonem a cenou, ale především technickou koncepcí. Některá vytváří teplo z elektřiny, jiná ze zemního plynu či nafty. Které byste si měli pro své účely zvolit? S tím vám poradí odborníci na základě vašich specifických požadavků. My vám prozradíme několik důležitých informací, díky kterým si uděláte jasnější představu o tom, jak by vaše budoucí topidlo mělo pracovat.

Produkují topidla spaliny?

Naftová neboli diesel topidla spaliny produkují, proto jsou určena pouze do dobře větraných nebo otevřených prostor. V případě plynových topidel není produkce spalin tak markantní, ale přesto je nezbytné s odvětráváním počítat. V uzavřených objektech se proto používají naftová topidla s komínem či hadicí, případně elektrická topidla, která spaliny neprodukují.

Kde nachází využití infračervená topidla?

Pokud je vaší prioritou teplo bez víření prachu, zaměřte se na sortiment infračervených mobilních topidel, která fungují na principu sálání. Hodí se pro profese jako malíři, zedníci, obkladači a další řemeslnická odvětví. Zkrátka všude tam, kde se pracuje v interiéru a je důležité urychlit proces schnutí.

Jak je to s náročností obsluhy?

Majitelé plynových topidel musí doplňovat plyn, uživatelé naftových topidel zase naftu. Logicky platí, že výkonnější zařízení mají větší spotřebu, a proto je frekvence výměny propan-butanových lahví či doplňování nafty vyšší. Frekvenci je samozřejmě možné snížit pomocí propojovací sady dvou lahví. Dále záleží na tom, zda topidlo disponuje termostatem, případně jste k němu termostat dodatečně připojili. Obecně jsou z hlediska obsluhy nejméně náročná elektrická topidla s termostatem. Další informace o topidlech najdete na webových stránkách profesionalni-topidla.cz, která provozuje společnost eprofi.cz s.r.o. specialisté na mobilní topidla a vysoušeče vzduchu MASTER. Společnost eprofi.cz prodává také špičkové odvlhčovače. Praktické informace a ucelenou nabídku najdete na odvlhcovace.info.

Publikováno: 03. 03. 2021

Kategorie: Tipy a rady

Autor: Katka Jandlová