Finanční poradce není odkázaný na MLM. Broker pool dává svobodu

Práce finančního poradce je lákavá, ale začátky nejsou snadné. Respektive není snadné získat důvěru klientů, kteří své finance nechtějí svěřit někomu neznámému. Proto mnoho nadějných poradců směřuje do společností na bázi síťového modelu (tzv. MLM marketing) a automaticky se dělí o provizi s nadřazenými poradci. Nabízí se však i jiné řešení – brokerpool či broker pool. Jak funguje a v čem je lepší než finanční poradenství. Broker pool představuje dobrou volbu pro každého, kdo se nechce vázat na MLM strukturu a naopak by rád působil jako samostatný zprostředkovatel, ale na druhou stranu však nechce řešit určité záležitosti, a navíc vyžaduje zázemí renomované společnosti. Jedná se tedy o servisní společnost zastřešující nezávislé poradce i celé společnosti. Pro finančního poradce je broker pool výhodný z hlediska produktového a administrativního servisu, ale také vzdělávání a mnoha dalších aspektů podpory. Díky broker poolové společnosti může efektivně snížit náklady a soustředit se na podstatné věci – na své klienty a budování osobní značky.

Oboustranně výhodná spolupráce

Brooker pool působí jako zprostředkovatel mezi finančními poradci a institucemi. Vysoký objem uzavřených smluv zajišťuje broker poolu vysokou provizi za uzavřené produkty – tu si na základě předem smluvených podmínek rozděluje s poradci. Ti – kdyby působili samostatně – by na tak vysokou provizi nedosáhli.

V hlavní roli svoboda rozhodování

Oproti MLM dává broker pool poradcům vysokou míru svobody. Mohou se rozhodnout, jaké produkty nabídnou a jakým způsobem vytvoří síť spolupracovníků a jmen klientů. A co je nejdůležitější – nad finančním poradcem není „nadřízený“, který by jej připravoval o provizi. Co si z toho vezmete vy, je na vás. Podívejte se na objektivní srovnání online brokerů a rozhodněte se sami.

Publikováno: 20. 02. 2019 / Aktualizováno: 22. 05. 2023

Kategorie: Podnikání

Autor: Katka Jandlová