Letiště Praha parkování: Jaké možnosti se nabízejí turistům odlétajícím z České metropole?

Pokud se chystáte na dovolenou do zahraničí, pravděpodobně jste se už zamysleli nad tím, jak budete na největší české letiště cestovat. Přeci jen nabízí se několik možností, jak se vypořádat s cestou a jednu z nich nabízí i letiště Praha. Parkování v místních parkovacích domech přináší skutečný komfort, ale zároveň vyšší cenu. Dnes se podíváme i na ostatní možnosti, kterých mohou turisté využít.

Pojedeme na letiště sami nebo se necháme odvézt?

Tato otázka patří mezi ty nejčastější, když jde o cestování na letiště. Přeci jen letiště na Ruzyni je vzdáleno zhruba 30 minut jízdy autem. Nemáme tedy možnost dojít pěšky nebo se poměrně snadno dostavit k letištní hale. Jaké tedy máme možnosti, když přichází řada na toto téma?
  • Opravdu velmi populární varianta je letištní transfer. O co jde? V domluvený čas nás doma vyzvedne řidič s dodávkou nebo jiným prostorným vozem a bezpečně nás odveze až na letiště. Nemusíme se tedy starat o parkování našeho auta, což je výhoda, ale nejde vždy o ideální řešení problému. Kvůli čemu? Přeci jen se musíme spolehnout na cizí dobrou vůli a schopnost být na místě včas, což je ne vždy standardem. Navíc letištní transfer stojí okolo 500 korun, což při jízdě tam i zpět vychází na tisíc korun. Nejde tedy o příliš šetrnou variantu.
  • Druhou možností je vyrazit k letištnímu terminálu pomocí městské hromadné dopravy. Díky speciální autobusové lince se můžeme dopravit až k odletové hale. Nicméně budeme se muset připravit na opravdu velké množství spolucestujících, kteří budou v metru i autobusu s námi. Navíc, tahání se s několika kufry metrem a autobusem není vždy příliš komfortní varianta.
  • Třetí možností, jak se dopravit k letištní hale je samozřejmě jízda vlastním automobilem. Není potřeba se spoléhat na cizí vstřícnost, že se dostaneme na letiště. Můžeme vyrazit kdy budeme chtít a můžeme si vše zařídit podle sebe. Tato varianta se zdá jako ideální. Nicméně, je tady ještě parkování, které je strašákem pro nejednoho řidiče.

Jak vyrazit na letiště vlastním autem, abychom se nemuseli obávat o parkování?

Parkování na letišti je samozřejmě možné a variant je hned několik. Tou první jsou například parkovací domy umístěné přímo před hlavní terminálem. Ano, tato varianta je velmi výhodná a komfortní, než dojde na placení. Cenovka je totiž vždy o dost větší než by musela být a pobyt na tomto parkovišti může vyjít i na více jako 1500 korun. Existuje jiné ekonomické řešení, jak zaparkovat na letišti? Druhou možností je parkování na neoficiálním parkovišti. Co to je neoficiální parkoviště? V principu jde o parkovací plochu, kterou neprovozuje přímo letiště Praha, ale je provozováno soukromě. Takové plochy se většinou nacházejí v nejbližším okolí letiště ve vzdálenosti do 15 km. Jejich obrovskou výhodou je především nízká cena a dobré bezpečnostní zabezpečení. Nicméně díky umístění v okolí letiště se nabízí velmi praktická otázka, na kterou je třeba odpovědět.

Jak se mohu dostat k terminálu, když zaparkuji svoje vlastní auto na parkovišti několik kilometrů vzdáleném od letiště?

Odpověď je snadná. Většina neoficiálních parkovacích ploch nabízí odvoz na letiště a z letiště po příletu zdarma. Vy se tedy nemusíte starat téměř o nic a jen v klidu dorazíte vlastním automobilem v určený čas. A to samozřejmě není všechno. Pokud si takové parkovací místo chcete rezervovat, můžete tak učinit pomocí speciální stránky parkoviště nebo speciálního vyhledávače parkovacích míst. Ten umí pro daný termín nabídnout nejvhodnější parkovací místo za nejlepší dostupnou cenu. A v případě neoficiálního parkoviště se většinou dostaneme na ceny i třetinové oproti oficiálnímu parkingu. Už jste někdy využili neoficiálního parkoviště? Napište nám komentář, jaké jste měli zkušenosti!

Publikováno: 30. 11. 2020

Kategorie: Tipy a rady

Autor: Katka Jandlová