Objevte výhody elektronického podpisu co nejdříve

V dnešní době čím dál více lidí využívá moderních vymožeností, jako například bezkontaktní platby prostřednictvím mobilu či chytrých hodinek. Proč se tedy nepřesunout i k elektronickému podpisu? Ne všichni vlastní tiskárnu, aby lejstra tiskli a podepisovali ručně, navíc poté i s podpisem musíte zpátky naskenovat a odeslat. A případně ověřit, aby měl příjemce jistotu, že jste to skutečně vy.  Tento zdlouhavý proces se dá jednoduše urychlit právě pomocí elektronického podpisu, který je mimochodem i velmi ekologický.

Proč začít používat elektronický podpis?

Existuje hned několik důvodů, proč začít využívat elektronický podpis. Výhody daného řešení jsme pro vás shrnuli v následujících řádcích.

Ušetříte čas, ale i peníze

S elektronickým podpisem ušetříte spoustu času. Pomůže vám s ním například aplikace Signosoft, díky které podpis zabere v průměru o 80 % méně času. Jednoduše párkrát kliknete a vložíte podpis do dokumentu. Případně se podepíšete pomocí stylusu, prstu nebo tabletové podložky. Navíc vám může ušetřit značné množství nákladů souvisejících s tiskem - ušetříte za toner do tiskárny i za poštovní služby. Výsledná úspora přitom rozhodně není zanedbatelná – pokud středně velká firma podepíše 300 dokumentů za měsíc elektronickým podpisem a nikoliv tradiční metodou, ušetří z nákladů až 57 %, což ročně klidně může být i přes 200 000 korun.

Budete ekologičtější

Představte si ty stohy podepsaných papírů, které ročně vyletí z tiskárny. Velkou spotřebu mají především velké firmy, ale zanedbatelná není ani u středně velkých a menších společností. Když přejdete na elektronický podpis, pomůžete k záchraně spousty stromů.

Právní závaznost je stejná jako u klasického podpisu

Elektronický podpis je na tom z právního hlediska naprosto stejně jako klasický, tudíž stejně právně zavázaný i vynutitelný po celém světě. Nemusíte se bát ani o bezpečí, elektronický podpis je opatřen vysokým stupněm zabezpečení. Přesvědčili jsme vás? Zřiďte si online elektronický podpis na Signosoft.cz a mějte všechny dokumenty v cloudu na jenom místě. Největší česká platforma svého druhu je v oblasti správy dokumentů jasnou volbou. Přečtěte si reference spokojených klientů a udělejte si vlastní názor.

Publikováno: 21. 12. 2021

Kategorie: Tipy a rady

Autor: Katka Jandlová