4 důvody, proč právě nyní změnit práci

Dříve bylo běžné po škole nastoupit do zaměstnání a vydržet v něm do konce života. Dnes si lidé vybírají, když nejsou spokojení, jdou o dům dál. Podle odborníků bude brzy běžné vystřídat za život cca 7 různých prací. Takže kolik jich ještě čeká na vás? Změna je vždycky těžká, nicméně nový start někde jinde vám může přinést mnoho dobrého. A pokud ještě stále váháte, zda zaměstnání změnit, přečtěte si pár následujících důvodů, proč byste to určitě měli udělat.

1. Lenivíte a je to čím dál horší

Pokud se v práci cítíte relativně dobře, nejspíš se vám nechce ji měnit. I když víte, že jinde byste měli více peněz nebo flexibilnější pracovní dobu. Tohle je však dost nebezpečné, protože čím déle zůstanete, tím hůře se vám bude odcházet. Chcete být na stejném místě do konce života? Jestli ne, tak ho změňte hned, pak to půjde ještě hůře.

2. Připravujete se o peníze

Určitě najdete nějakou práci, kde byste měli více peněz. Nebojte se o ně říct. Vždyť můžete zatím být v současném zaměstnání, a přitom si prohlížet inzerce práce, chodit na pohovory a troufale si říkat o slušný plat. Když vám nedají tolik, kolik byste si představovali, prostě nabídku nepřijmete, máte svou současnou práci, o nic nejde.

3. Rok 2019 je pro změnu práce skvělý

Není na co čekat, situace na pracovním trhu je velmi příznivá a volná pracovní místa jsou po celé republice. Nezaměstnanost je nízká, firmy mají problém obsadit všechny pozice. Což vás ostatně staví do velmi výhodné role – můžete si vybírat a do jisté míry určovat podmínky. Nepodceňujte se!

4. Je čas dělat, co vás baví

Skutečně ve svém zaměstnání využíváte své nejlepší dovednosti? Připadá vám práce, již vykonáváte, smysluplná? Nehledejte kariéru, která vám pouze zaplatí účty. Práce vás musí bavit a naplňovat. Nejde jen o žádnou prázdnou frázi, v zaměstnání skutečně můžete být šťastní. Jde jen o to, zda se odvážíte si takové najít. Tak jdete do toho? Chcete lepší práci a spolu s ní i lepší život? Začněte s pátráním po nové kariéře například na Personalka.cz.

Publikováno: 26. 08. 2019

Kategorie: Práce

Autor: Katka Jandlová