Rychlá půjčka na podnikání je dobrý nápad, ale...

Bez finančních zdrojů se podniká velmi špatně. Tím spíš, pokud se rozhodnete pro rozšíření výrobní kapacity, najmutí nového zaměstnance či jinou investici, která by měla vést k dalšímu rozvoji firmy. Peníze lze sice většinou získat poměrně snadno – pomocí vhodné zvolené půjčky. Ovšem mějte na paměti, že zdaleka ne každá nabídka je tak výhodná, jak se na první pohled jeví. Chcete-li z úvěru získat maximum a nedostat se přitom do dluhové pasti, dodržujte následující zásady.

Je půjčka opravdu nezbytná?

Půjčka může váš byznys nakopnout, ale na druhou stranu vám také pořádně přitížit. Proto si předem důkladně rozmyslete, zda je skutečně správný čas na investici a potažmo sjednání úvěru. Potřebujete-li peníze na splátku jiného závazku, snažte se vymyslet jiné řešení. Splácení jedné půjčky další půjčkou je jako vyražení klínu klínem - obvykle nikam nevede a naopak může vyústit v ještě větší dluh. Oproti tomu jsou položky, do kterých se vyplatí investovat téměř vždy – efektivnější pracovní nástroje apod.

Nepůjčujte si více, než musíte

Potřebujete 50 000 korun a poskytovatel vám s úsměvem na tváři oznámil, že vám půjčí až půl milionu? V takové chvíli vás pravděpodobně napadnou další možné investice, které byste mohli s danou částkou realizovat. Předpokládejme však, že pracujete s určitým rozpočtem a navýšení by znamenalo kompletní změnu strategie. Raději si půjčte částku, s níž jste počítali původně.

Spočítejte si, jestli vám splátka nenabourá rozpočet

Co dodat k tomuto bodu? Snad jen to, že pravidelná měsíční splátka by neměla nabourat rozpočet vaší firmy. Myslete do budoucna a zamyslete se nad tím, zda vám úvěr v tomto směru spíše nepřitíží.

Klíčový je výběr spolehlivého poskytovatele

Naprostou samozřejmostí by měla být podnikatelská půjčka od spolehlivé instituce, která podnikatelům a firmám nabízí solidní podmínky. Dejte si pozor na pofidérní nabídky od neznámých subjektů a obraťte se na renomovanou instituci s dlouholetou působností na trhu. Velmi dobrému jménu se těší například rychlá půjčka Ferratum Business od společnosti Ferratum Czech.

Publikováno: 14. 03. 2019 / Aktualizováno: 22. 05. 2023

Kategorie: Finance

Autor: Katka Jandlová

Tagy: ferratum business | rychlá půjčka na podnikání