Tipy a rady

Výpočetní techniku nemusíte často měnit. Opravy vás vyjdou mnohem levněji!

Spousta firem obměňuje výpočetní techniku jako na běžícím pásu. Notebooky, tiskárny a další zástupci hardwarové rodiny se v kancelářích ani nestačí ohřát a jsou nahrazeny novými modely, aniž by k tomu byl pádný důvod. Po výkonové stránce totiž potřebám zaměstnanců stačí i starší kousky a většinou je investice do novějšího zařízení naprosto zbytečná. Některé společnosti však výpočetní techniku mění z jiného důvodu. K nákupu se uchylují v momentě, kdy stávající vypoví službu. Ale ani to nemusí být důvod ke zbytečným nákladům.

Dobrý manažer finančními prostředky nemrhá, ale naopak se snaží najít způsoby, jak co nejvíce ušetřit. V případě výpočetní techniky je správnou volbou oprava. Ať už jde o servis tiskáren, notebooků či stolních PC, vždy je oproti nákupu nového hardwaru podstatně levnější.

Výše úspory však do značné míry závisí i na výběru servisu. Autorizované opravny jsou výrazně dražší, protože musí striktně dodržovat pravidla dané výrobcem výpočetní techniky. V praxi jde například o výměnu celé základní desky namísto opravy vadné součástky.

Obrátíte-li se na kvalitní neznačkový servis, ušetříte nemalou částku. Dobrou volbou jsou pobočky servisního centra ABAX, které disponují špičkovým vybavením. Navíc odebírají náhradní díly pro notebooky přímo od výrobců a světových distributorů, což má na konečnou cenu opravy také pozitivní dopad.

Servis výpočetní techniky je pro většinu zákazníků rentabilní. Dokládají to statistiky, podle kterých se po kalkulaci pro opravu rozhodne 8 z 10 lidí. Kvalita odvedené práce je přitom na velmi vysoké úrovni a k reklamaci dochází průměrně v méně než 10 % zakázek.

Kvalitní servis vám může z dlouhodobého hlediska ušetřit spoustu peněz. Ty můžete využít mnohem efektivněji než na nákup hardwaru, který nepotřebujete. Přemýšlejte nad tím…

Reklama

Chcete manažerský telefon na úrovni? Doporučujeme pořídit špičkový iPhone Xr od Applu!

Sofistikovaný ERP systém Money S4 vám pomůže zefektivnit podnikání.

Se službou iDoklad můžete snadno vystavovat a evidovat faktury online zdarma odkudkoliv!

eWay-CRM je profesionální software pro řízení projektů. Mějte vaše projekty pod kontrolou!

Vema je spolehlivý docházkový systém vhodný pro malé i velké společnosti.

Kde přijít k penězům

Práce v realitách

Pracovní vytížení, podle vašich možností. Staňte se realitním Andělem.

Cofidis půjčky

Půjčte si pohodlně z domova až 500 000 Kč na cokoliv.