Začínáte s obráběním a nejste si jistí, jaké kalibry potřebujete?

Závitový kalibr

Realizace přesných obrobků na soustruzích i frézkách je úplným uměním, v němž se řemeslníci zdokonalují celý život. Postupem času se budete setkávat s neustálými inovacemi a nasazováním nových technologií, stejně jak se zpřísňováním požadavků. Jedno však zůstává stejné – kalibry. Jak se v nich vyznat?

Základní dělení

Nejdříve je nutné si uvědomit rozdíly mezi čtyřmi základními typy těchto pomůcek. Nejdříve se zaměříme na vnější a vnitřní závity, přičemž první varianta vyžaduje závitové kroužky, zatímco ta druhá trny. Správná strana kalibru musí perfektně pasovat. Ta zmetková naopak v žádném případě nesmí.

Za zmínku stojí i třmenové a válečkové kalibry, kterých budete potřebovat ohromné množství. První typ zvládne během chvíle identifikovat správné provedení vnějších rozměrů, zatímco druhá varianta si naopak poradí s vnitřními stěnami. Chcete-li doručit svým zákazníkům stoprocentně funkční a spolehlivé zboží, neobejdete se bez zkoušení úplně každého jednotlivého obrobku.

Desítky produktů

Podíváte-li se do strojírenských tabulek, ihned si uvědomíte, jak velká spousta normovaných druhů uložení i závitů existuje. Váš sklad musí disponovat pomůckami pro vyzkoušení úplně všech zmíněných provedení. Přesně proto se vám bude hodit spolupráce se zkušenými profesionály, kteří vám poskytnou přijatelné ceny a rychlé doručení.

Dobrým příkladem je třeba populární e-shop pod odkazem nastroje.cz, po jehož otevření se před vámi ihned objeví pestrý výběr veškerých kalibrů, měřidel i nástrojů. Nejste-li si s něčím jistí, oceníte možnost odborného poradenství a pomoci s volbou ideálního řešení pro vaše specifické účely. Třešničkou na dortu je expedice objednávky do dvaceti čtyř hodin od jejího utvoření, takže vás nebude nic zdržovat.

Publikováno: 25. 02. 2023 / Aktualizováno: 01. 03. 2023

Kategorie: Podnikání

Autor: Jakub Vohradský

Tagy: kalibry