Operativní leasing se přizpůsobí vašim potřebám

Popularita operativního leasingu stoupá. Zatímco dříve o něj měly zájem spíš firmy, dnes se rozšiřuje zejména mezi fyzickými osobami. Dokonale totiž naplňuje potřeby člověka 21. století. Umožňuje mu auto využívat a nic jiného neřešit. Tedy aspoň za předpokladu, kdy si zákazník platí full servis. Operativní leasing vás zbavuje nutnosti mít našetřené statisíce. Díky němu může i mladý člověk, který ještě nemá moc našetřeno, jezdit v novém autě plném moderních a bezpečných technologií. Místo počáteční investice platí měsíční splátku, smlouva se uzavírá většinou na dva či tři roky. Pak si zákazník vybere jiné auto a uzavře se nová smlouva.

Auto přesně podle vašich aktuálních potřeb

Kdybyste si auto kupovali, museli byste přemýšlet dopředu. Jestliže chcete velkou rodinu, pravděpodobně byste pořídili nějaký větší vůz. Leasing vás těchto starostí zbavuje. Jste-li nyní jen dva, vystačí vám Volkswagen Golf na operativní leasing. Za dva roky, až budete uzavírat novou smlouvu, si třeba vyberete už nějaké větší auto. Povýší-li vás, sáhnete po vozu z vyšší cenové kategorie. Přijdete-li o práci, vyberete si na příští smlouvu levnější auto. V životě se mohou přihodit různé věci a operativní leasing vám umožní se jim přizpůsobit.

Úroveň služeb si sami zvolíte

Výše měsíční splátky se odvíjí hlavně od zvoleného modelu. Například Škoda Octavia na operativní leasing se dá sehnat zhruba od osmi tisíc korun měsíčně. Vliv na cenu mají však i obsažené služby. V základu operativního leasingu je vždycky havarijní pojištění a povinné ručení. Pokud si připlatíte, můžete mít v ceně i výměnu pneumatik a provozních kapalin, pravidelný autoservis či další služby. Budete-li chtít, jediná vaše starost s autem bude tankování. Operativní leasing si přizpůsobíte na míru přesně tak, jak vám to vyhovuje. Nejspíš i proto je mezi Čechy čím dál oblíbenější.

Publikováno: 22. 02. 2020

Kategorie: Finance

Autor: Katka Jandlová