3 akcie automobilek, do kterých může být zajímavé investovat v roce 2020

Automobilový průmysl se řadí mezi jedny z nejrozvinutějších odvětví především v Evropě a není tak divu, že většina investorů si pro tituly těchto společností najde místo ve svém portfoliu. I přes svoji oblíbenost mají však tyto společnosti jednu velkou nevýhodu, a to závislost na široké ekonomice, která se projevila i během pandemie koronaviru. Jelikož je automobilový průmysl příležitostí, dnes si představíme tři zajímavé akcie automobilek, do kterých může být zajímavé do budoucna investovat.

1. Tesla

Žádný výčet nejlepších akcií automobilek se samozřejmě neobejde bez elektromobilového velikána, kterým Tesla bezpochyby je. V tomto roce její akcie vzrostly o neuvěřitelných 295 % a s hodnotou více než 300 miliard dolarů se tak stala nejcennější automobilkou na světě. K jejímu úspěchu však nahrává i fakt, že na trhu nemá prakticky žádnou konkurenci, která by dosahovala takových kvalit jako právě Tesla. Jedním z dalších důvodů, proč se vyplatí investovat právě do tohoto titulu jsou i poslední odhady jejího předpokládaného růstu v tomto roce o 11 % a v roce 2021 až o 38 %.

2. Volkswagen

Třetí z nejlepších a zároveň nejdražších automobilek na světě Volkswagen se v současnosti řadí mezi jedny z nejlepších akcií na poli automobilového průmyslu. I když v jiných zemích tato společnost zaznamenala v minulém roce pokles není třeba se strachovat. Volkswagen naopak zaznamenal růst tržeb o 1,7 % v Číně, kde má stále větší potenciál k dalšímu růstu. Výhodou tohoto automobilového gigantu je však i různorodost vozů, v jeho portfoliu. V něm tak můžeme najít jak užitkové, tak i luxusní vozy pod značkami jako je Audi, Porsche, Lamborghini Bugatti Automobiles, Ducati nebo Bentley Motors. Společnost tak momentálně drží nad vodou právě značky vyšší třídy, přičemž se růst tržeb u Lamborghini tento rok zvýšil o 43 % a u Porsche o dalších 10 %.

3. Ford Motor Company

Ford Motor Company se nepochybně může považovat za dlouholetého lídra na trhu s užitkovými vozy prakticky po celém světě. Svůj růst by si však měla tato společnost udržet i v budoucnu, a to především kvůli vývoji elektromotorů a automatizovaných vozidel, do kterých investuje nemalé částky. V současnosti si však své pevné místo drží především kvůli poslední sérii pick-upů F, které se staly zároveň i nejprodávanějšími vozy na celém území USA. Na závěr by si tak společnost i přes tuto nelehkou dobu měla udržet své postavení, aniž by zklamala své investory. Každou investici si řádně promyslete a nezapomeňte na to, že byste měli investovat pouze peníze, které si můžete dovolit ztratit. Nevíte, jak investovat do akcií? Přečtěte si tento článek.

Publikováno: 13. 09. 2020

Kategorie: Finance

Autor: Katka Jandlová