Zlaté a stříbrné mince: Atraktivní možnost, jak bezpečně investovat

Není nad dobrý pocit z ušetřených peněz. Mít dostatek finančních prostředků „bokem“ přijde vhod každému, ale nabízí se otázka, jak zamezit, nebo alespoň zmírnit dopad inflace. Protože to, co si za několik desítek tisíc korun koupíte dnes, může být za dvacet let výrazně dražší... Do čeho tedy investovat? Pokud vám jde především o uchování hodnoty a jistotu průběžného růstu (byť výrazně nižšího oproti rizikovým investicím), vsaďte na investiční kovy. V případě zlata a stříbra pravděpodobně chybu neuděláte a rozhodnete-li se je zakoupit formou mincí, počítejte také se sběratelskou hodnotou. Vypjatá ekonomická situace či hospodářská krize mají na hodnotu drahých kovů jen minimální dopad. Proto investiční kovy získávají na oblibě u „obyčejných“ lidí i velkých investorů. Do mincí lze investovat stokoruny, desítky tisíc i podstatně větší částky.
Jako drahé kovy se kromě zlata a stříbra označují také platina a paladium. Všem je přičítán velký potenciál. Například z důvodu plánovaného rozšíření elektromobilů, které je svému provozu potřebují baterie, k jejichž výrobě se používají právě drahé kovy (zejména pak ze stříbra).

Drahé kovy čeká skvělá budoucnost

Odborníci tvrdí, že hodnota drahých kovů je značně podhodnocená, což je jeden z předpokladů, proč by měla v budoucnu stabilně růst. K dalším faktorům patří vynikající likvidita (možnost drahé kovy kdykoliv prodat), omezené množství (lze je „vytěžit“) a fakt, že nachází uplatnění v mnoha průmyslových odvětvích. Investiční kovy jsou k mání v různých podobách: kromě slitků také v podobě mincí a medailí. Někteří investoři preferují šperky.

Začněte svou sbírku stříbrných mincí stylově

Rozhodli jste se investovat, ale nemůžete se rozhodnout pro první kousek? Bohatou nabídku stříbrných mincí najdete na auportal.cz. Nedávno se v ní objevila také mince vydaná k 15. výročí somálských slonů. Stříbrná mince 2000 Schillings Elephant je k dostání ve dvou variantách: jako 1 oz (15 tisíc kusů) a 1 kg (pouze 500 kusů). A proč by ve vaší investiční sbírce neměl chybět právě tento kousek? Sloni přece nosí štěstí – určitě ho přinesou i vám.

Publikováno: 13. 12. 2018

Kategorie: Finance

Autor: Katka Jandlová