Chytré hodinky vám mohou v mnoha případech ulehčit život

Chytré hodinky jsou dnes stejně běžné jako tradiční mechanické verze. A jejich popularita neustále roste, hlavně tedy u mladší generace. Je samozřejmě nepravděpodobné, že z trhu zcela vytlačí klasiku, nicméně mají k tomu dobře našlápnuto. Pokud máte o takovýto přístroj zájem, počítejte s tím, že si připlatíte. Hlavně za kvalitní modely typu Apple Watch dáte dost peněz. Ovšem takováto investice se vám vyplatí, zvláště máte-li v plánu hubnout.

Ideální pro sportování

Apple Watch jsou dokonalým doplňkem pro každého sportovce. Umí totiž velmi přesně měřit tep, což je u kondičních aktivit docela důležitá vlastnost. Během běhání, jízdy na kole či na in-linech byste měli mít neustále dobrý přehled o svém tepu. Je totiž velký rozdíl držet se v aerobní zóně nebo být mimo ni. V aerobní zóně totiž člověk nejenže zlepšuje svou kondici, ale zároveň takto likviduje své tukové zásoby. Vzhledem k velké míře obezity v našich zemích se jedná pro mnoho našinců o vcelku zásadní vlastnost. Obdobně zajímavou funkcí je krokoměr. Pro aktivní sportovce jde samozřejmě o zbytečnost, ovšem lidé sportovními aktivitami nepolíbení dokáží takovouto vychytávku docela ocenit. I s její pomocí je možné se udržovat v jakž takž normální kondici, avšak je potřeba plnit denní limity.

Opravy

Stejně jako cokoliv ze stáje společnosti s jablkem ve štítu jsou i Apple Watch poměrně drahé a jejich rozbití je tudíž pokaždé velmi nepříjemnou záležitostí. Naštěstí existuje řešení, a sice iWatch servis. Tam se provádí různé druhy oprav na počkání, typicky třeba výměna skla Apple Watch, ovšem v případě nutnosti se tamní technici postarají kupříkladu také o výměnu celého displeje. Na rozdíl od jiných značek má Apple v České republice své servisní zastoupení, a nemusíte tudíž posílat hodinky někam do tramtárie.

Publikováno: 23. 06. 2022

Kategorie: Tipy a rady

Autor: Katka Jandlová