Česká investiční skupina DRFG Davida Rusňáka

DRFG je česká investiční skupina silně orientovaná na tuzemský trh, nabízející fondy a dluhopisy. Jejím zakladatelem a majoritním vlastníkem je úspěšný brněnský podnikatel David Rusňák. Společnost DRFG zhodnocuje český kapitál na našem českém trhu prostřednictvím investic do nemovitostí, telekomunikací, finančních služeb a retailu. Společnost DRFG velmi uváženě investuje pouze do toho, do čeho vidí. Investiční filozofie založena na upřednostňování investic v lokalitách a oborech, které zná, jsou jí kulturně i geograficky blízké a může v projektech získat významný rozhodovací podíl.

Nemovitostní fond DRFG Real Estate s.r.o.

Společnost DRFG Real Estate s.r.o. se zaměřuje na investice do dlouhodobě perspektivních a výnosově velmi zajímavých nemovitostí v České republice. Hlavními kritérii pro akvizici je udržitelnost, poloha a možnost rozvoje nemovitosti. Od roku 2014 jsou do portfolia zařazeny retailové plochy, výrobní, administrativní i skladovací prostory, kanceláře a velké projekty. DRFG Real Estate se aktivně podílí i na další správě a strategii rozvoje nemovitostí s cílem je nejlépe zhodnotit. Spravuje portfolio s celkovou hodnotou přes 4,15 miliardy korun a pro letošní rok jsou v plánu investice do nemovitostí ve výši 2,5 miliardy korun. Napříč celou ČR mají více než 110 000 m² pronajímatelné plochy. I nemovitostní fond nabízí dluhopisy.

Telekomunikace a technologie DRFG TELCO s.r.o.

Investice DRFG TELCO s.r.o. se zaměřují na dvě oblasti. V první řadě na výstavbu, údržbu a upgrade mobilních telekomunikačních sítí pro přední světové operátory. Neustále narůstá technologická náročnost mobilních sítí, a proto se zaměřuje na služby s vyšší přidanou hodnotou. Věnuje se budování a provozování telekomunikačních prvků a páteřních sítí. Dále investuje do lokálních internetových poskytovatelů a pomocí akvizic vytváří jednoho z největších poskytovatelů pevného internetu v ČR. Rozšiřuje a zajišťuje dlouhodobě kvalitní služby s lokálním přístupem. V oblasti telekomunikace dnes využívá její datové služby 66 637 domácností a firem má 665 zaměstnanců, kteří staví a servisují mobilní i datové sítě. O fondy a dluhopisy této společnosti je velký zájem.

Publikováno: 10. 12. 2018

Kategorie: Finance

Autor: Katka Jandlová