7 kreativních způsobů, jak vylepšit domácí kancelář

Pokud pracujete z domova, je pravděpodobné, že máte někde v domě zřízenou domácí kancelář. Může se jednat o roh multifunkční místnosti nebo o prostor, který je vyhrazen pouze vám. Svou kancelář si můžete přizpůsobit vlastním potřebám.

Pokud vám vaše domácí kancelář připadá nudná a neinspirativní, může mít několik drobných úprav, které vás možná nenapadly, obrovský vliv na váš pracovní den. Zde je sedm kreativních nápadů na vylepšení vaší domácí kanceláře.

1. Kvalitní židle

Dlouhá pracovní doba může být pro tělo náročná, což vede k bolestem a ztuhlosti svalů. Kromě toho může sedavý způsob života vést k možným srdečním problémům v pozdějším věku. Pokud máte nastavitelný stůl nebo monitor, můžete při práci stát; k dispozici jsou však i unikátní židle, které vám pomohou zůstat aktivní.

Existuje mnoho typů aktivních židlí, které vám umožní zůstat aktivní i při sezení. Některé z těchto židlí obsahují cvičební míče a další, o které se můžete opřít. Kromě toho existují otočné židle a židle na klečení, které můžete zařadit do svého životního stylu, abyste mohli během dne měnit polohy. Tyto židle jsou také zajímavým tématem pro konverzaci

2. Stolní ventilátor

Pokud je ve vaší domácí kanceláři příliš horko, možná byste se měli zamyslet nad pořízením stolního ventilátoru jako alternativy k zapnutí klimatizace. Tato osobní chladicí zařízení vám pomohou ušetřit energii a nasměrovat vánek tam, kam chcete. Se stolním ventilátorem se můžete ochladit, aniž byste změnili teplotu ve zbytku domu.

Stolní ventilátory se dodávají v široké škále barev, tvarů a velikostí. Lze je umístit na stůl nebo připevnit na zeď. Malý osobní ventilátor je skvělým doplňkem do domácí kanceláře, protože představuje funkční a příjemný způsob, jak se v letních měsících ochladit.

3. Kinetický písek

Jestliže jste jako většina lidí, kteří pracují, může vaše práce občas způsobovat stres. Kinetická písková zenová zahrada je skvělým způsobem, jak si ve stresu odpočinout, aniž byste nadělali nepořádek. Vytváření vzorů v písku může pomoci uvolnit mysl a umožnit vám znovu se soustředit na daný úkol, než budete příliš zahlceni.

Klasický sypký písek může být velmi nepořádný a může být obtížné zabránit tomu, aby se rozprostřel po vaší domácí kanceláři. Kinetický písek se však drží sám o sobě, a tak si můžete bez nepořádku užívat klidu zenové zahrady. Můžete si zakoupit sadu zenové zahrady nebo si vytvořit vlastní, když si pořídíte malou nádobu, kinetický písek a hrábě pro zenovou zahradu.

4. Fidget spiner

Možná považujete tzv. fidget hračky za něco pro děti, ale firmy je používají v kancelářích, aby pomohly zaměstnancům udržet pozornost - totéž můžete udělat i ve své domácí kanceláři. Od fidget spinnerů až po stresové míčky - tyto kapesní předměty poskytují vašim rukám něco, co můžete dělat během výzkumu nebo brainstormingu.

Bylo prokázáno, že tyto hračky vám pomohou udržet si soustředění, když během pracovního dne pocítíte duševní únavu, a mohou vám pomoci odlepit se od země, když si nemůžete udělat přestávku. Jsou prospěšné pro lidi, kteří trpí úzkostí nebo ADHD.

5. Světla měnící barvu

Věděli jste, že barvy, které během dne vidíte, mohou mít vliv na vaši mysl a tělo? Díky světlům měnícím barvu můžete nastavit tón podle toho, co v danou chvíli potřebujete. Modré světlo vám pomůže cítit se energičtěji a produktivněji, zatímco červené světlo vám pomůže relaxovat. Zelené světlo může dokonce pomoci zmírnit chronickou bolest při fibromyalgii, což pomáhá odstranit její rozptýlení.

Můžete si pořídit chytré LED žárovky, které si můžete nastavit během dne, nebo můžete umístit řetězec podsvícení pod stůl nebo za monitor počítače. Světla měnící barvu vám poskytnou výhody a zároveň zatraktivní vzhled vaší kanceláře.

6. Miniaturní chladnička

Pokud máte tendenci v práci během dne uždibovat, možná byste měli zvážit investici do malé ledničky do domácí kanceláře. Moderní design má různé styly a lze do něj umístit téměř jakýkoli druh občerstvení nebo nápoje, který si chcete během dne vychutnat.

Tyto malé chladničky umožňují snadné skladování nakrájeného ovoce a zeleniny, takže se můžete občerstvit výživnými produkty, aniž byste museli neustále chodit do kuchyně a narušovat své soustředění. Můžete si tam také uložit své oblíbené nápoje, abyste byli hydratovaní a plní energie po celý den.

7. Zábavný květináč

Mít v domácí kanceláři pokojové rostliny má mnoho výhod, například zvyšuje produktivitu a pomáhá soustředění. Pokud se rozhodnete mít v blízkosti rostlinu, můžete si pro větší vizuální přitažlivost vybrat poutavý květináč.

Přemýšlejte o pořízení květináče, který se podobá kreslené postavičce, která se vám líbí. Můžete si také vybrat nějaký s motivem zvířete, jídla nebo pestré barvy, abyste do své domácí kanceláře vnesli více zábavy. I když chcete profesionální prostor, můžete mu dodat osobitost.

Připravte si domácí kancelář skutečně podle svých představ

Mít práci, kterou můžete vykonávat z domova, vyžaduje mít domácí kancelář. Bez ohledu na to, jak malý je prostor, můžete jej využít, pokud provedete několik chytrých změn. Můžete ji tak využít k produktivitě, zábavě a pohodlí. Přidání věcí, které vám zpříjemní pracovní prostor, vám umožní využívat výhody práce z domova a zároveň být produktivní.


Publikováno: 18. 04. 2023

Kategorie: Tipy a rady

Autor: Lenka Vlková