Tipy a rady

Firmu můžete založit rychle a snadno. Stačí vyplnit online formulář!

Než si založíte vlastní společnost, nikdo vám neřekne přesně, jak dlouho bude administrativní proces trvat. Záleží totiž na několika faktorech, které rozhodují o časové náročnosti jednotlivých úkonů. Roli hraje například to, jestli jste se rozhodli založit společnost s ručením omezeným, nebo jinou formu společnosti.

Mezi hlavní kritéria patří i to, zda jste se rozhodli pro založení firmy vlastními silami, nebo s pomocí firmy specializované právě na tyto záležitosti. Nabízí se také možnost pořídit si tzv. ready-made společnost, která je již předpřipravená. Na rovinu – založení společnosti svépomocí je z časového hlediska nejnáročnější a v konečném důsledku i dražší, než když využijete služeb třetí strany.

Proč se proces založení firmy protahuje, ačkoliv by podle regulí Evropské komise mohl trvat pouhé tři dny a stát zhruba 100 euro? Praxe je bohužel jiná než teorie a komunikace s úřady se může neúměrně protáhnout.

Abychom tedy odpověděli co možná nejpřesněji, tak celý proces zakládání obecně probíhá v řádů několika týdnů až jednoho kalendářního měsíce. Pokud ovšem plánujete založit akciovou společnost, to se protáhne ještě o něco déle, protože je pro založení zapotřebí více formalit. Pokud jste se rozhodli pro společnost s ručením omezeným, zvládnete to mnohem rychleji a snadněji.

Jak urychlit založení firmy?

Jednou z možností, jak založení sro urychlit a ušetřit spoustu času, je zavolat si na pomoc specialisty. Není žádným tajemstvím, že úřady často nespěchají – s tím bohužel nic neuděláte. Ovšem můžete ovlivnit rychlost sepsání a přípravu všech potřebných dokumentů.

Pokud nemáte čas ztrácet čas, obraťte se na firmu, která se zaměřuje právě na zakládání společnosti a prodej již fungujících společností. Dobrou volbou je zalozenifirmyonline.cz která zvládá zápis do obchodního rejstříku za 2-5 dní. Navíc umožňuje provedení žádosti online – prostřednictvím přehledného formuláře. Jak by mělo vypadat moderní zakládání společnosti, když ne právě takto?

Kde přijít k penězům

E-shop konektor

Ušetřete čas díky propojení vašeho e-shopu se systémem Money ERP.