Tipy a rady

Jak docílit toho, aby se o vaší konferenci hovořilo jako o ÚSPĚŠNÉ?

Jak uspořádat tiskovou konferenci, aby měla co největší efekt? Chcete-li z tiskovky vytěžit maximum, získat publicitu a dostat se do centra pozornosti, dejte na následující doporučení. Sestavili jsme pro vás seznam nejdůležitějších a paradoxně i často podceňovaných pravidel, pře která takříkajíc nejede vlak. Pokud se jimi budete řídit, nemůžete šlápnout vedle.

Téma a spíkři

Zásadní otázka visí nad tématem. Aneb – je pro ostatní natolik atraktivní, aby obětovali drahocenný čas? Může být emotivní, závažné, aktuální i kontroverzní, ale v žádném případě ne nudné. Můžete si pronajmout stylový konferenční sál Praha, ale ani ten příliš nepozvedne plytkost tématu. To samé platí o lidech, kteří se postaví za mikrofon. Nemusíte zvát známé osobnosti nebo největší kapacity v oboru – podstatné je, aby se spíkr uměl vyjádřit a přitáhnout pozornost hostů jako magnet.

Místo a úroveň hotelu

Už jste přemýšleli nad tím, kde akci uspořádáte? Pokud platí, že luxusní prostředí neodvede pozornost od nulové informační hodnoty, obráceně to funguje úplně stejně. Uspořádáte-li konferenci v hotelu, který nemá příliš dobrou pověst, zbytečně poškodíte dobrý dojem z akce. Proto se zaměřte na pronájem konferenčních prostor s odpovídající kapacitou a kompletním vybavením.

Nenechte hosty bloudit po městě a přijměte fakt, že mohou zvolit i jinou formu dopravy než osobním vozem. Proto by se konference měla konat ve centru, kam se lze snadno dostat ze všech okolních částí metropole.

Občerstvení a pitný režim

Účastníci konference očekávají, že o ně bude královsky postaráno. Jedno dobré kafe na přivítanou rozhodně stačit nebude (ale chybět by také nemělo!), a proto se raději obraťte na někoho, kdo vám zajistí kompletní cateringové služby se vším všudy.

A kde takový pronájem konferenčních prostor najdete? Všem zmíněným požadavkům vyhovuje například čtyřhvězdičkový hotel Belvedere Praha. Disponuje několika konferenčními sály s celkovou kapacitou až 400 osob, nabízí možnost komfortního ubytování a cateringu na vysoké úrovni.

Reklama

eWay-CRM je profesionální CRM řešení pro řízení projektů. Mějte vaše projekty pod kontrolou!

Vema je spolehlivý mzdový program vhodný pro malé i velké společnosti.

Chcete manažerský notebook na úrovni? Doporučujeme pořídit Apple MacBook!

Kde přijít k penězům