Webová aplikace radí linkbuilderům, kam dát odkaz

Nad otázkou „Kam dát odkaz?“ se linkubildeři trápí dnes a denně. Jak vybrat ten správný web, aby byl tématický, měl dostatečně vysoký rank, dobrou pozici ve výsledcích vyhledávání, a ještě nabízel vhodné místo, kde je možné odkaz umístit? Těžko. Stojí vás to spoustu času stráveného hledáním, analyzováním a srovnáváním. Přesně tyto těžkosti s hledáním vhodných webů, článků a textů odstraňuje webová aplikace Kam dát odkaz. K dispozici je zcela zdarma, má jen pár omezení (například maximálně 100 hledání za den).

Aplikaci stvořil přímo linkbuilder

Za touto webovou aplikací na zpětné odkazy stojí Jirka Kynčl, programátor, hudebník a linkbuilder. Vlastní portál NaNastroj.cz, a jelikož mu stále rozšiřuje odkazové portfolio, musel neustále dokola řešit, kam dát odkaz. Nakonec si na to vytvořil speciální nástroj a dal ho volně k použití všem ostatním linkbuilderům.

Jak to funguje?

Naprosto jednoduše. Na webu zadáte klíčové slovo či slova (maximálně 10), jež vás zajímají. Každé napsané slovo potvrzujete stiskem klávesy enter. Pak už jen zmáčknete modré tlačítko pro vyhledávání a prohlédnete si výsledky. Zobrazí se vám vhodné domény i spoulu s jejich pozicí, kategorií, rankem, MS a CPC. Klidně to můžete rovnou vyzkoušet, nebo se podívejte na příklad práce s nástrojem.

Co se děje na pozadí?

Aplikace neustále prochází české webové stránky, hledá nová a nová data. Počítejte s tím, že průměrná délka stáří dat činí jeden týden, takže údaje o pozici webu se může drobně lišit. Většinou ovšem nejde o drastické změny, protože kdo má optimalizaci pro vyhledávače zpracovanou dobře, u toho je malá šance náhlého propadnutí. Pokud se pozice rychle dramaticky mění, často to svědčí to o nekalých praktikách. SEO šmejdů je mnoho, vy se můžete připojit k petici SEO je analytika, k níž se připojil i Jirka, za používání čistých postupů a neobelhávání zákazníků.

Publikováno: 24. 10. 2019 / Aktualizováno: 07. 06. 2023

Kategorie: Tipy a rady

Autor: Katka Jandlová