Jak na vracení daní ze zahraničí?

Pokud pracujete v Německu, Rakousku či v Holandsku, přirozeně tam odvádíte daně. A s největší pravděpodobností máte nárok na vrácení přeplatku na daních! Průměrná výše přeplatku se pohybuje okolo 1210 €, ale může být i mnohem vyšší. Nenechte si ujít tyto peníze a nenechávejte je v cizí zemi!

Podat daňové přiznání v cizím jazyce a podle cizích zákonů může být složitý úkol. I v češtině to pro mnohé představuje výzvu. Naštěstí existuje TJ-Legal, jednička ve zpracování daňových přiznání pro Čechy pracující v zahraničí.

Kolik peněz můžete dostat zpátky?

Výše vratky se samozřejmě liší v závislosti na tom, kolik jste v dané zemi vydělali. Obecně se však jedná o 546 € do 3 694 € v případě daně Nizozemsko.

Podobně je tomu v případě daně Rakousko -  636 € do 3 517.

S největší vratkou pak počítejte u daně Německo. V průměru jde o přeplatek v rozmezí 703 € do 5 041 €.

Zkušení specialisté: TJ-Legal má bohaté zkušenosti ze stovek tisíc daňových přiznání. Díky tomu vám zajistí maximální možný přeplatek.

Vše v češtině: Nemusíte se trápit s němčinou ani s německými zákony. O vše se postará váš osobní poradce, který s vámi probere vaši situaci v češtině.

Kompletní servis: TJ-Legal za vás zajistí:

  • Potvrzení od českých úřadů (Potvrzení EU/EWR (EU/EHP) - Formulář E9)
  • Vyžádání chybějících podkladů od zaměstnavatelů
  • Odeslání všech dokumentů na příslušné úřady
  • Minimalizace vašich starostí: TJ-Legal udělá maximum práce za vás. Vy se tak můžete soustředit na jiné věci.

Nejen vrácení daní:

Pro podnikatele a firmy podnikající ve stavebnictví v Německu TJ-Legal zajišťuje i další služby, které usnadní jejich podnikání. Například Freistellungbescheinigung - toto osvobození od stavební srážkové daně potřebuje každý Čech, který chce v Německu pracovat v oblasti stavebnictví. Díky Freistellungu vám objednavatelé nebudou strhávat 15% z faktury a vaše příjmy tak budou o 15% vyšší.

Získat zpět přeplatek na daních ze zahraničí nikdy nebylo jednodušší. TJ-Legal vám s tím ráda pomůže. Kontaktujte TJ-Legal a získejte více informací o tom, jak vám mohou pomoci s vrácením daní nebo s vyřízením Freistellung.

Publikováno: 05. 04. 2024

Kategorie: Finance

Autor: Katka Jandlová