Jak si udržet správné pracovní tempo podzimnímu splínu navzdory?

Když podzim udeří v plné síle, většina lidí ztratí obvyklou výkonnost. Převládají melancholie, podrážděnost, únava a stres. Takový je tzv. podzimní splín, za kterým stojí nedostatek slunečních paprsků, nízké teploty a psí počasí. Jak se s pracovní stagnací a potenciálním vyhořením vypořádat?

​Začněte den vydatnou snídaní

Bez kvalitního jídla nemůžete očekávat, že bude vaše tělo fungovat na 100 %. Neodpírejte si snídaní, která vás naladí na pracovní povinnosti a dodá vám potřebnou energii. V chladné části roku je mnohem důležitější než jindy. Pokud je vaše ráno příliš uspěchané, spojte příjemné s užitečným a zajděte si na dobrou snídani s klientem či s kolegy.

​Nechte CRM, ať pracuje za vás

Digitální technologie usnadňují život v mnoha oblastech, ale skutečně je využíváte naplno? Pokud jste to ještě neudělali, zapojte do vaší každodenní rutiny vhodně zvolený CRM software. Ušetří vám spoustu drahocenného času i práce. Zautomatizujte s jeho pomocí třídění informací a spouštějte perfektně cílené reklamní kampaně jako na běžícím pásu – výhody poznáte především v období před Vánoci. Zajímá vás, jak vysoká je CRM cena? Český eWay-CRM je v základní verzi zdarma a po dobu 30 dní si můžete vyzkoušet i plnou verzi.

​Hledejte světlé stránky

V prostředí plném pesimismu je těžké udržet úsměv na rtech. A proto – když na vás kolegové vyrukují s tím, že se nic nedaří a výsledky nestojí za nic, snažte se je mile usměrnit. Ať si negace nechají pro sebe, vy si na podzimu a zimě najděte pozitiva. Motivovat by vás mohla například vrcholící sezóna nebo fakt, že většina firem ke konci roku horentně utrácí, aby dovyčerpaly rozpočet.

​Myslete na své zdraví

Produktivitu může řádně zkomplikovat nachlazení či viróza. Dbejte proto na prevenci – a když už se začnete cítit mizerně, raději si naordinujte pár dní volna. Přechozená nemoc by vás mohla z pracovního procesu vyřadit na mnohem delší dobu.

Publikováno: 05. 12. 2022

Kategorie: Práce

Autor: Katka Jandlová