Kde sehnat koncové měrky? Pořídit si je můžete u Michovský-TOOLS

Koncové měrky jsou často používaným nástrojem ve strojírenství. Odborníci je označují za nezbytné a mnohdy nepostradatelné, protože bez nich přesné strojírenství provádět nelze. Prodejci poskytují varianty koncových měrek jak v sadách, tak i jednotlivě. Vyrábí se z vysoce kvalitních materiálů, jako jsou ocel či keramika. Právě pro moderní technologické postupy jsou nezbytnou součástí. Mimochodem nástroj můžete znát také jako Johanssonovy měrky. V našem článku vám povíme, kde takové kvalitní koncové měrky sehnat.

Co přesně koncová měrka je? (Fakta)

Koncové neboli základní měrky jsou nástroje sloužící k přesnému strojírenství. Mají tvar destičky či hranolu, jejich přesnost se udává až na 0,001 mm. Měrky můžeme rozdělit do dvou skupin: krátké a dlouhé. Jak fungují? Jakmile měrky přiložíme k sobě tak, díky vysoké přilnavosti se spojí. Povrch koncových měrek je vysoce přesný.

Velice důležité jsou pro délkové měření

Slouží za jediným prostým účelem, a tím je kalibrace měřidel a přístrojů. Měrka nám umožní nastavit, zkontrolovat a změřit celkovou délku nástroje. Jednoznačně jsou nástrojem, bez kterého se spousta společností neobejde.

Keramické, nebo ocelové měrky?

Nejprodávanější jsou právě ocelové varianty, protože se pyšní svou odolností proti otěrům a dlouhou životností. Ovšem i keramické alternativy stojí za to vyzkoušet. Desetinásobná životnost a vysoká přesnost, právě tak bychom mohli jednoduše popsat keramické koncové měrky.

Společnost Michovský-TOOLS

Prodejce společnosti Michovský-TOOLS je odborníkem na kalibry s dlouholetou praxí, konkrétně až přes dvacet let. Na webových stránkách nalezneme široké produktové portfolium, tudíž s výběrem toho správného nástroje by neměl být problém. Výhodou je také rychlé odeslání zásilky, obvykle se balíček zasílá do 24h. Rozsáhlý sortiment nabízí hloubkoměry, posuvná měřítka, úchylkoměry, výškoměry, koncové měrky a podobně.

Publikováno: 26. 08. 2021

Kategorie: Tipy a rady

Autor: Katka Jandlová