Kurýr je rychlejší než pošta. Jak transport zásilky probíhá?

Chystáte se někomu odeslat balík, nebo jen potřebujete něco přepravit z místa na místo? Není nic jednoduššího než využít kurýrních služeb. Oproti poště přepravují zásilky rychleji a jsou flexibilnější. Existuje dokonce také možnost převzetí zásilky u odesílatele. Nemusíte tudíž dělat vůbec nic, stačí objednat službu.

Jak probíhá práce kurýrní služby?

Firem, které se převozem zásilek zabývají, je mnoho. Některé mají větší pole působnosti, jiné převážejí pouze v určitých lokalitách. Nejhustší síť je kurýrní služba Praha, zde působí nejvíce firem, řada možností však existuje také mimo hlavní město. Odesílání a příjem zásilek je jednoduchý proces:

1. Objednání služby

Před podáním zásilky je potřeba vyplnit osobní údaje. Většina kurýrních služeb nabízí registraci, díky které vyplňování údajů při dalších objednávkách odpadá. Dále je třeba napsat adresu, kam má být zboží odesláno, jméno příjemce a v ideálním případě také kontakt na příjemce, aby se s ním mohl kurýr snadno spojit a domluvit se s ním na předání zásilky.

2. Podání zásilky

K podání zásilky jsou dvě možnosti: buď navštívíte vy odběrné místo či pobočku kurýrní služby, nebo navštíví kurýr vás. Záleží na vás, která varianta vám více vyhovuje. Za odběr zásilky na vámi zvoleném místě si kurýrní služba může účtovat drobný příplatek, pokud se ovšem jedná o rozměrnější zásilku, určitě vám trochu vyšší cena vadit nebude.

3. Doručení zásilky

Kurýrní služby doručují zásilky rychleji než pošta. Pokud tedy potřebujete, aby přeprava proběhla co nejrychleji, víte, jaký způsob zvolit. Předání zásilky je flexibilní, kurýr kontaktuje příjemce a řekne mu, v jakou dobu pravděpodobně se zásilkou přijede. Pokud daný čas příjemci nevyhovuje, může se s kurýrem domluvit na jiném. V případě potřeby jde také změnit adresu doručení, a tak si adresát může nechat balík přivézt třeba do práce. A které kurýrní službě důvěřujeme my? Sázkou na jistotu je kurýrní služba Praha RychlýPřevoz.cz - proces objednávky je velmi snadný a firma zásilku doručí nejen na libovolnou adresu v Praze a okolí, ale po domluvě i kamkoliv v ČR.

Publikováno: 24. 06. 2019

Kategorie: Tipy a rady

Autor: Katka Jandlová