Zlato ochrání vaše vydělané peníze

Obětujete spoustu volného času, nervů a bezesných nocí, abyste je vydělali, a pak je necháte ležet na spořicím účtu, kde ztrácí hodnotu. Kdo je finančně gramotný, ten s penězi takto nezachází, místo toho je chytře investuje. Peníze dělají peníze. Máte-li určitý kapitál, můžete si s ním poměrně slušně vydělávat na živobytí. Zase tak jednoduché to ale není. Kdyby bylo, už by všichni byli milionáři. Vy své peníze ovšem můžete investovat tak, aby vydělávaly aspoň takové množství, jejž sežere inflace.

Proč se nevyplatí nechat peníze ležet na spořicím účtu?

Cena zboží a služeb postupně roste, za pár let si tedy za stejnou částku jako nyní pořídíte méně věcí. Pokud si chcete koupit stejné množství věcí, je nutné najít investiční příležitost, kde je zhodnocení vyšší než míra inflace. Průměrná inflace v roce 2020 v ČR přitom byla 3,2 %. Který spořicí účet, termínovaný vklad nebo další z konzervativních investičních prostředků, jež Češi tak často využívají, takové zhodnocení nabízí? Žádný.

Nakupte zlato, vaše peníze spolehlivě ochrání

Je tedy třeba vydat se proti proudu a vsadit na jiný investiční prostředek, jímž může být například zlato. Zlato je vhodné pro všechny investory, na rozdíl od investování do nemovitostí totiž nepotřebujete mít našetřené miliony. Zlaté mince a slitky lze pořídit za pár tisíc korun. Kromě toho je máte fyzicky u sebe, vhodné je skladovat je v trezoru, takže je můžete kdykoliv prodat – třeba i mimo území ČR, když oslabí koruna. O zlato je zájem po celém světě a v budoucnu se tento trend nezmění. Investiční zlato je navíc osvobozeno od DPH, což je další výhoda třeba oproti nákupu nemovitostí. Nakupte ryzí zlato například u tradičního prodejce na www.zlate-mince.cz, případně se vydejte do prodejny v Obecním domě v Praze. Tam vám zkušení pracovníci poradí, jaké slitky a mince by byly vhodné pro počáteční investici. A nemějte strach, prodej zlata je úplně stejně jednoduchý jako jeho nákup.

Publikováno: 27. 05. 2021

Kategorie: Finance

Autor: Katka Jandlová