8 věcí, které motorkáři nesnášejí na jízdě na motorce

Jízda na motocyklu je vzrušující aktivita, které se můžete zúčastnit. Každý motorkář má jedinečné zkušenosti s řízením jiného motocyklu. Projížďka po náročném dni vám pomůže uvolnit se a snížit stres. Jízda na dvou kolech je příjemná, nicméně existuje několik věcí, které motocyklisty vůbec nebaví.

Kolonet je vynikající platformou sociálních médií pro jezdce na motocyklech, kteří se mohou podělit o své zkušenosti a dozvědět se o různých motocyklech. Jezdci bohužel také často diskutují o svých stížnostech na motocykly. Tento článek se zabývá těmito otázkami, abyste lépe pochopili realitu motocyklové dopravy.

1. Frustrující provoz

Doprava je jednou z nejotravnějších věcí, se kterou se žádný cyklista nechce setkat. Pokud se chystáte vyrazit ven s přáteli a uvíznete v dopravní zácpě, může to být docela frustrující. Čekáte v dlouhých frontách stojících autobusů a aut.

Dusí vás škodlivé výpary, takže doprava je to poslední, co by cyklista chtěl řešit. Každý motorkář se chce projet po otevřené silnici za příjemného počasí. Raději dýchají čerstvý vzduch než jedovaté výpary z aut a jiných vozidel.

2. Bolest a nepohodlí při dlouhých jízdách

I když už se vám na kole jezdí pohodlně, může dlouhé hodiny jízdy způsobit bolest a nepohodlí. Není snadné řídit delší dobu, proto je vhodné dělat si na dlouhých cestách krátké přestávky. Je důležité zvážit pořízení sedadla se silikonovým potahem, které zvýší vaše pohodlí při plánování dlouhé cesty. Pokud chcete jezdit a užít si cestu, dbejte na své pohodlí.

3. Déšť

Déšť může být pro motorkáře docela nepříjemný. Předpokládejme, že jste na výletě a najednou začne pršet, promoknete. Viditelnost je značně snížena, což ztěžuje viditelnost. Po dlouhé době strávené v dešti můžete být také nachlazení.

Nemůžete se ani převléknout, dokud se nevrátíte domů. Jednou z nejhorších věcí, které cyklisté nesnášejí, je, když řidiči aut stříkají vodu na chodce a cyklisty. Nechápou, jaké to je, když na ně někdo vylije kbelík vody.

4. Nosit helmu všude po jízdě

Po jízdě, když motorkář zaparkuje své vozidlo, může znejistět, zda si má vzít helmu s sebou, nebo ne. Někteří lidé si raději zamykají přilbu k jízdnímu kolu, jiní se necítí na to, aby něco nechávali za sebou.

Proto mnoho lidí považuje za rozumné vzít si s sebou helmu, i když jdou do práce nebo do restaurace. To však vyžaduje, aby si rezervovali další místo pro své věci. Pro mnoho cyklistů je to obtížné a silně se jim to nelíbí.

5. Přilba může zničit váš účes

Pokud míříte na večírek nebo na rande, je důležité věnovat pozornost svému účesu. Motorkáři musí nosit helmy, které jim mohou zničit vlasy. Řešením je přijít o několik minut dříve, než bylo plánováno, abyste si mohli upravit vlasy. Sundání helmy může také zanechat pocit lepkavých vlasů.

Proto se musíte připravit na dobrý účes. Svůj problém můžete také vysvětlit někomu, kdo vám porozumí a nabídne lepší řešení. Mnoho motocyklistů to nemá rádo, když jde o jízdu na motocyklu.

6. Vysoká možnost nehody

Při porovnání počtu nehod je zřejmé, že motocyklisté jich zažívají mnohem více než řidiči osobních automobilů. Při jízdě na motocyklu je nutné dodržovat bezpečnostní opatření, aby nedošlo k nehodám. Neopatrnost může být velmi nebezpečná a nikdo vás před následky nezachrání. Proto je důležité být na cestách ostražitý.

Je nezbytné investovat dostatek peněz do údržby svého vozidla, abyste neměli nehodu kvůli poruše. Nehody jsou nebezpečné nejen pro vaše zdraví, ale také pro váš vůz. Proto je důležité jezdit opatrně.

7. Píchlá pneumatika

Na kole není náhradní pneumatika jako u automobilů a skútrů. Píchnutí pneumatiky je nepříjemná a nepohodlná situace, kterou mnozí motocyklisté opovrhují. Pokud uvíznete bez přístupu k mechanikovi, budete muset své vozidlo tlačit dlouhou cestu, což vás může vyčerpat a vyčerpat.

Pokud se vydáváte na dlouhou cestu, je nezbytné mít vzduchovou pumpu, bezdušovou pneumatiku a sadu na opravu defektu. Ačkoli vás to může tížit, je nutné mít tyto položky pro případ, že vám mechanik nepomůže. Kromě toho byste měli vědět, jak v případě nouze opravit pneumatiku.

8. Žádný prostor pro zavazadla

Pokud se chystáte na výlet, musíte si do tašky zabalit některé nezbytné věci. Na rozdíl od auta si na cestu nemůžete vzít mnoho věcí. Pokud cestujete s někým dalším, může být obtížné přepravovat další předměty. Pokud se chystáte pouze na jeden nebo dva dny, může být vhodnou volbou kolo.

Není praktické převážet zavazadla na velkou vzdálenost při jízdě na motocyklu, protože hrozí nebezpečí sklouznutí předmětů z motocyklu. Alternativou je použití brašny na nádrž, do které lze uložit omezené množství předmětů, avšak může způsobit, že kolo bude objemné, nepohodlné a neatraktivní. Jako motocyklista se můžete setkat s problémem přepravy zavazadel na dlouhé vzdálenosti.

Závěr

Motorkáři rádi jezdí na svých motocyklech, ale zároveň se setkávají s řadou problémů. Sestavili jsme seznam běžných problémů, se kterými se motocyklisté při jízdě na svých vozidlech setkávají. Každý problém má řešení, proto je důležité experimentovat s různými řešeními, abyste našli to správné. Pokud uvažujete o koupi motorky, je důležité zvážit tyto možné problémy.


Publikováno: 09. 02. 2023

Kategorie: Tipy a rady

Autor: Jakub Vohradský

Tagy: motocykl