Letiště Brno. Jak naplánovat cestu a parkovat

Den odletu bývá stresový sám o sobě. Cestu na letiště bychom si proto měli dobře naplánovat a dát si na ni dostatečnou časovou rezervu. Shrnuli jsme pro vás, jakými způsoby se dostanete na letiště Brno. Parkování může být také oříšek. kde můžete odstavit svoje auto .

Kdy ideálně dorazit na letiště?

Přepážky na check-in se většinou otevírají dvě a půl, nebo dvě hodiny dopředu. Pokud nejsme v cestování zběhlí, tuto  časovou rezervu rozhodně respektujme. Hodí se.  Už proto, že ačkoliv letiště Brno-Tuřany není velké,  i tak může chvíli trvat, než se zorientujeme, kam máme jít a co udělat. Jakmile máme mapu našeho letiště v hlavě  a známe postup odbavování jako své boty, můžeme se na letiště dostavit i později. Každopádně check-in přepážky se zavírají 40 minut před odletem.

Jakou  časovou rezervu si udělat?

Na začátek si musíme ujasnit, co všechno by se mohlo během cesty na letiště pokazit a na co brát ohled. Nejlépe uděláme, když se budeme řídit podle check listu:
 •         V kolik odlétáme a  kdy se otevírá odbavení, tedy check-in.
 •         Jak dlouho nám má trvat cesta na letiště podle jízdních řádů nebo GPS.
 •         Jakmile si spočteme, v kolik musíme vyrazit z domu, připočtěme k tomu ještě půl hodiny až hodinu jako časovou rezervu.
Co nás totiž může na cestě potkat?
 •         Dopravní zácpa.
 •         Porucha auta.
 •         Výluka městské hromadné dopravy.
 •         Zpoždění vlaku nebo i autobusu.
 •         Zhoršené počasí.

Možnosti dopravy na letiště Brno a jejich (ne)výhody

Autobusem. Letiště mají většinou zajištěná dobrá spojení hromadnou dopravou. Z centra Brna nás od hlavního nádraží doveze k terminálu autobus E76 nebo noční linka N89. Cesta trvá dvacet minut a linky jsou celkem frekventované.
 •         Výhodou je nízká cena. V autobusu platí běžný tarif MHD. Nevýhodou je doprava zavazadel t na zastávku. To může být vysilující už na začátku našeho cestování.
Autem. Brněnské letiště je velmi dobře dostupné. Leží hned u dálnice D1, ze které sjedeme na 201. kilometru směrem na Slatinu. Od Bratislavy se sem dostaneme po D2, kde nejdříve odbočíme na D1 ve směru na Olomouc. Od centra města je letiště vzdálené 7,5 km.
 •         Výhodou vlastního odvozu je absolutní svoboda a pohodlí. Naložíme zavazadla do kufru a pohodlně dojedeme na místo. Pokud nebydlíme přímo v Brně, bude pro nás odvoz autem téměř nutností. Nevýhodou je, že si musíme dopředu zajistit, kde  vůz zaparkujeme.
Taxi. Při jakýchkoliv komplikacích je taxi jistota. Za odvoz ovšem zaplatíme nejméně 300 Kč. Můžeme si dopředu spočítat, kolik nás bude jízda taxi stát, abychom pak nebyli překvapení.
 •         Výhodou je maximální komfort a žádné starosti. Taxi si zavoláme k domu a necháme se vysadit u terminálu. To vše, aniž bychom řešili parkování svého auta. Na druhou stranu si za tuto služba připlatíme.

Možnosti parkování u letiště v Brně

Auto můžeme nechat na oficiálním parkovišti přímo u letiště. Ceny jsou zde  samozřejmě nejvyšší a nečekají nás žádné služby. Proto by  nám mohlo přijít více vhod   parkoviště soukromé.. Momentálně jsou na výběr dvě. Obě jsou hlídána a střežena kamerami a fungují nepřetržitě. Z parkovišt nám firma zajistí dopravu k terminálu a nabídne i další služby, jako je autoservis nebo čištění auta. Na těchto parkovištích si musíme rezervovat místo dopředu. Máme tak  jistotu, že zaparkujeme a víme, jak dlouho nám to pak bude ještě trvat k letišti. Tuto dobu musíme ve svém časovém itineráři zohlednit. Jak se na odlet připravujete vy? Děláte si přesný rozvrh, nebo raději cestujete „na dobrodruha“?

Publikováno: 07. 12. 2020

Kategorie: Tipy a rady

Autor: Katka Jandlová