Znalost angličtiny zlepší vaše uplatnění na pracovním trhu

Kdo dnes neumí anglicky, skoro jako by nebyl. Proto tento jazyk každý automaticky uvádí do svého životopisu. Roky angličtiny ve škole bohužel nezaručují, že anglicky opravdu umíte. Chcete se lépe uplatnit na pracovním trhu a dělat na potenciální zaměstnavatele dobrý dojem? Jazyková škola Praha vám rozváže jazyk.

Bez angličtiny to dnes nejde

Najít si dobrou práci bez znalosti angličtiny není zrovna jednoduché. Většina firem patří pod zahraniční společnosti nebo spolupracuje se zahraničními obchody. V inzerátech s nabídkou práce se proto často opakuje požadavek na znalost angličtiny. Zájemci do životopisů i motivačních dopisů obvykle píšou, že anglicky umí. Jak by taky ne, když se angličtinu tak dlouho učili ve škole! Je-li dovednost komunikovat anglicky důležitá, probíhá alespoň část rozhovoru právě anglicky. Tím se ukáže, zda se zájemci o práci nepřeceňovali – a obvykle bohužel vyjde najevo, že ano. Firmy nechtějí zaměstnat někoho, kdo v životopise tvrdí, že je v angličtině pokročilý, a přitom není schopen ani říci anglicky několik vět o sobě. Nespoléhejte se proto na znalosti ze školy a raději se zapište do jazykového kurzu, kde se mnohé přiučíte, a především se rozpovídáte. Pak budete na pohovorech zářit a zaměstnavatelé se o vás poperou.

Jak poznáte dobrou jazykovku?

Jazykových škol, které nabízejí večerní kurzy pro dospělé, je mnoho. Jak mezi nimi vybrat tu nejlepší? Důležitá je nejen kvalita výuky, ale také přístup ke studentům. Jednou z takových je Britannika, jazyková škola Praha 2. Věříme však, že podobnou najdete i ve vašem městě. Čím se dobrá škola vyznačuje?
  • Nabízí ukázkovou hodinu zdarma,
  • půjčuje učebnice za drobný poplatek, nemusíte si je shánět a kupovat,
  • pořádá skupinové i individuální kurzy,
  • mezi lektory má i rodilé mluvčí,
  • poskytuje náhradní lekce, když se z hodiny předem omluvíte.

Publikováno: 22. 11. 2019

Kategorie: Vzdělání a motivace

Autor: Katka Jandlová