Neplaťte za tisk více, než skutečně musíte

Pokud máte na kontě miliony, pravděpodobně vás nějaká ta tisícovka navíc nerozhodí. V opačném případě jistě přivítáte možnost, jak ušetřit při tisku nemalou částku. Ostatně proč zbytečně vyhazovat peníze oknem, když stačí učinit několik základních opatření? Chcete-li zase o něco málo ulevit peněžence, vezměte si následující doporučení k srdci. Připravili jsme pro vás pár pravidel, která mají na cenu za tisk rozhodující vliv.

Používáte vhodnou tiskárnu?

Možností, jak ušetřit při tisku, je relativně dost, ale naprosto klíčová je správná tiskárna. Měli byste používat zařízení, které odpovídá vašim potřebám. Obecně jsou nejlevnější laserové tiskárny (v přepočtu na vytištěnou stranu), ale na nižší pořizovací ceny narazíte v segmentu inkoustových tiskáren. Provoz je však oproti laserovým tiskárnám finančně náročnější. S výběrem tiskárny vám jistě pomůže kvalifikovaný pracovník prodejny či eshopu, ve kterém se po zařízení pohlédnete. V každém případě byste měli zvážit pořízení tiskárny s oddělenými zásobníky - když dojde barva, nebudete nuceni měnit celý zásobník.

Ušetřete na tonery

Sháníte levné tonery Xerox? Poohlédněte se po nich u prodejce, který nabízí takzvané alternativní náplně do tiskáren. Ceny jsou nižší o desítky procent při srovnatelné kvalitě tisku. Alternativní náplně se vyrábí pro všechny značky - cenově dostupné tonery Epson, Brother, Canon, OKI apod. vám umožní tisknout mnohonásobně levněji.

Úsporný tisk softwarovou cestou

Citelné úspory můžete dosáhnout také tím, že nastavit nižší kvalitu tisku. Nezapomeňte zapnout černobílý režim a bude-li to možné, používejte takzvané úsporné fonty. Na internetu Jsou navíc dostupné programy, které umí snížit spotřebu tisku až o desítky procent. Ty nejlepší jsou sice placené, ale pár desítek dolarů za úsporu ve výši několika tisíc korun ročně  rozhodně stojí.

Publikováno: 29. 05. 2018

Kategorie: Tipy a rady

Autor: Katka Jandlová