Rychlé půjčky a jak mít peníze co nejrychleji na bankovním účtu

V momentě, kdy se žadatel shání po nejlepší a nejvýhodnější půjčce, rozhoduje mnoho faktorů, na základě kterých si finálně vybere. V současnosti je jedním z nejdůležitějších faktorů rychlost vyřízení půjčky. Klienti chtějí vše okamžitě a nechtějí čekat. Dříve bylo jedinou možností, jak získat půjčku, navštívit kamennou pobočku bankovní nebo nebankovní instituce a tam si půjčku vyřídit. Poté, pokud byla žádost schválena, klient čekal, až mu peníze přijdou na jeho bankovní účet. Nyní je možné většinu půjček vyřídit online z pohodlí domova, jedná se o tzv. rychlé půjčky, které může mít klient na svém bankovním účtu již během několika minut. Jaké výhody v současnosti klienti nejvíce u půjček vyhledávají? Jak fungují rychlé půjčky? Kde klienti seženou nejlepší a nejvýhodnější rychlou půjčku?

Rychlá půjčka a její výhody

Klienti už nechtějí vyřizovat své žádosti na pobočkách, naučili se vše vyřizovat z pohodlí svých domovů. V okamžiku, kdy se klient rozhodne vzít si půjčku, chce najít nejlepší a nejvýhodnější půjčku a chce ji mít co nejrychleji na svém bankovním účtu. Banky i nebankovní instituce se předhání v tom, kdo připíše svým klientům peníze co nejrychleji. Nyní jsou nejoblíbenější tzv. rychlé půjčky, které klienti vyřídí online, rychle a z pohodlí svých domovů. Rychlost nespočívá jen v tom, že klienti chtějí mít peníze co nejrychleji na svém bankovním účtu. Rychlost se týká i samotného podání žádosti o půjčku. Tím, že není nutná návštěva kamenné pobočky finanční instituce, je žádost vyřízena rychle jen na pár kliknutí. To klientům také vyhovuje a vyhledávají takové půjčky, kde není nutné dokládat velké množství dokladů a dokumentů. Méně administrativy bývá u nebankovních půjček, kde obvykle stačí 1 nebo 2 doklady totožnosti a informace o příjmech klienta. Bankovní instituce většinou chtějí více podrobností i online, než se rozhodnou klientovi vypůjčit peníze. Dále je vyžadováno méně administrativy v případě, kdy se jedná o nižší částky, při vyšších částkách půjčky obvykle finanční instituce vyžadují více informací.

Rychlá půjčka do výplaty

Dalším druhem rychlé půjčky je rychlá půjčka do výplaty, které jsou poskytovány nebankovními institucemi a jedná se o online půjčky. Tito poskytovatelé většinou nemají ani kamenné pobočky a vyřízení rychlé půjčky do výplaty je možné pouze online. Rychlé půjčky do výplaty jsou půjčky obvykle v maximální výši 20 000 Kč a velmi často se splatností do 30 dní. Doopravdy se jedná o půjčku, která má klientovi pomoci v nenadále těžké finanční situaci. Klient většinou zaplatí pouze poplatek za vyřízení půjčky a musí ji poté do 30 dní splatit. U této půjčky si musí být klient jistý, že bude mít za měsíc dostatek financí, aby půjčku splatil.

Rychlá půjčka zdarma

Některé nebankovní instituce nabízejí svým klientům možnost první rychlé půjčky zdarma. Tato první půjčka zdarma bývá limitována maximální možnou částkou, kterou si klient může půjčit a je nutné, aby ji do 30 dní splatil. V případě řádného nesplacení půjčky hrozí vysoké pokuty. Tato půjčka může klientovi doopravdy pomoci v nenadálé těžké finanční situaci. Je nutné říci, že tyto půjčky doopravdy neslouží na nic jiného, než na překlenutí této těžké finanční situace. Rozhodně není doporučováno jimi financovat zábavu, dovolené, dárky a podobné zboží. Klient bude muset tuto rychlou online půjčku také rychle doplatit a v dalším měsíci mu budou opět tyto finance chybět, musí si být jistý, že mu nebudou finance další měsíc scházet. Zde se někdy klienti dostávají do dluhové pasti, kdy půjčku splatí zase půjčkou a najednou zjistí, že už nemají dostatek financí na splácení pravidelných splátek a v takovém případě jim hrozí velké finanční problémy, až exekuční řízení nebo osobní bankrot.

Jak na rychlou půjčku, aby nedošlo k zadlužení?

Dříve byly rychlé půjčky ve většině doménou pouze nebankovních institucí a bylo dobré, když si klient vybral takového poskytovatele, který za sebou má kladná hodnocení spokojených klientů. Nyní jsou i bankovní instituce, které se snaží nabídnout svým klientům rychlé půjčky, protože vidí, že je o ně zájem. Ve finále není vůbec důležité, kterou půjčku si klient vybere, zda bankovní či nebankovní, krátkodobou či dlouhodobou, ale musí si být jistý, že ji bude schopen řádně splácet. Vždy je doporučováno, aby si klient prostudoval nabídky více finančních institucí, přečetl si smluvní podmínky, podíval se na úrokovou sazbu, půjčky mezi sebou porovnal a vybral si tu nejlepší a nejvýhodnější rychlou půjčku pro něj. Vždy si klient musí dobře promyslet svůj finanční plán a spočítat si, zda bude schopen úvěr splácet, aniž by to ohrozilo jeho či rodinní rozpočet.

Publikováno: 20. 01. 2021

Kategorie: Finance

Autor: Katka Jandlová