4 základní aspekty úspěšné firemní společenské akce

Firemní společenské akce představují skvělou příležitost pro kolegy a nadřízené, aby se poznali mimo pracovní prostředí a uvolnili se. Pokud se chystáte takovou akci uspořádat, je důležité ji dobře naplánovat a zajistit, aby se všichni účastníci cítili pohodlně a bavili se. Bez předchozích zkušeností však snadno zapomenete na úplné základy, a proto vám budou k užitku tipy v tomto článku.

​Zvažte vhodné místo

Prvním krokem je vyhledání místa, kde se bude firemní společenská akce konat. Mělo by být dostatečně prostorné (s ohledem na počet účastníků) a disponovat veškerým potřebným vybavením. Pokud se rozhodnete pro akci na čerstvém vzduchu, nezapomeňte na pronájem párty stanů, které poskytnou dostatek stínu a ochrání účastníky před nepříznivými povětrnostními podmínkami. Nepředvídatelné počasí by mohlo jinak perfektně zorganizovanou akci pohřbít.

​Vyberte nejlepší datum a čas

Dalším důležitým faktorem je určení vhodného data a času. Berte ohledy na pracovní harmonogram hostů a zvolte termín, který bude pro všechny (či pro většinu) přijatelný. Nezapomeňte zohlednit roční období a počasí, zejména pokud akci uspořádáte venku.

​Sestavte zajímavý program

Nuda nemá na firemní společenské akci co pohledávat, a proto je důležité sestavit pestrý program, který zaujme všechny účastníky. Měl by obsahovat různé aktivity a soutěže, jež budou bavit účastníky a odtrhnou je alespoň na pár hodin od každodenní rutiny. Součástí programu mohou být například sportovní aktivity, hry, kvízy, vystoupení nebo taneční show.


​Zajistěte kvalitní catering

Kvalitní catering je nedílnou součástí každé úspěšné firemní společenské akce. Jídlo můžete zajistit sami, anebo se obrátit na profesionály, kteří menu postaví na základě vašich požadavků a svých zkušeností. Nezapomeňte ani na vegetariány a vegany – postarejte se o to, aby měli účastníci s různými stravovacími návyky co jíst. V rámci venkovní akce zvažte grilování či vaření na otevřeném ohni.

Publikováno: 29. 03. 2023

Kategorie: Tipy a rady

Autor: Katka Jandlová