Ani nejlepší povinné ručení není jistá ochrana před nehodou

Dokonce ani to nejlepší povinné ručení vám nezajistí žádnou ochranu před autonehodou. Povinné ručení chrání pouze řidičovu kapsu, nikoliv zdraví člověka, tudíž nejlepším řešením je nebourat vůbec. V tomto článku se zaměříme na zásady bezpečné a defenzivní jízdy, a proto jsme pro vás sepsali pár rad a tipů, jak jezdit o poznání bezpečněji. Navrch přidáme doporučení, kde najít kalkulačku povinného ručení a informace ohledně zrušení pojistky na auto.

Co je povinné ručení a proč raději být pojištěný?

Podle zákona musí mít každý vlastník motorového vozidla povinné pojištění odpovědnosti z provozu vozidla neboli povinné ručení. Bez povinného ručení nemůže žádné vozidlo jezdit na veřejných komunikacích. V případě, že dojde k autonehodě, hradí způsobené škody pojišťovna a chrání peněženku pojištěného před placením nákladů za poškozené vozidlo. Nutno podotknout, že viník nehody sice poškozenému náklad na opravu vozidla nehradí, ale vlastní automobil si musí opravit za své (pokud si nesjednal havarijní pojištění). Tip: Pokud se rozhodnete ušetřit na povinném ručení, nejdříve si zjistěte, která pojišťovna nabízí dostatečně kvalitní produkty za výhodnou cenu. Pomůže vám s tím kalkulačka povinného ručení, kterou najdete na www.vpojisteni.cz. Zároveň by se vám mohly hodit praktické informace o zrušení pojistky na auto.

Zásady bezpečné a defenzivní jízdy

Právě jste dostali řidičák a naučili se převzít kontrolu nad svým vozidlem? V tom případě přichází další důležitý krok – zdokonalovat své řidičské schopnosti, abyste předcházeli všem potenciálním rizikům kolize.

Buďte neustále ve střehu

Nejen začátečníci, ale také zkušení řidiči mohou zapříčinit dopravní nehodu tak, že na moment přestanou sledovat silnici. Například takové nepřehledné budíky, které nejsou na první pohled příliš dobře čitelné, jsou častou příčinou dopravních nehod na silnici. Nemluvě o telefonování či psaní textových zpráv. Po celou dobu jízdy musí být řidič vozidla neustále koncentrovaný na řízení.

Dodržujte bezpečnou vzdálenost

Právě totiž nedodržení bezpečné vzdálenosti od dalšího vozidla je často kámen úrazu. Dodržování bezpečné vzdálenosti se v autoškolách neučí pro nic za nic! Je důležité, aby měl řidič přehled, co se děje na silnici před ním. Pokud však nalepíte přední nárazník moc blízko dalšího vozidla, zaplní vám jeho obrys zorné pole, tudíž nic neuvidíte.

Publikováno: 15. 02. 2022

Kategorie: Tipy a rady

Autor: Katka Jandlová