Personalisty zajímají uchazeči s dobrou jazykovou výbavou. Jak vám na pracovním trhu prospěje certifikát z angličtiny?

Podceňovat požadavky personalistů se nevyplácí – zbytečně byste mohli přijít o skvěle placenou a výživnou práci. Ale která dovednost je v posledních letech žádaná zdaleka nejčastěji? Hádáte-li umění plynně hovořit alespoň jedním cizím jazykem, hádáte správně. A jak jste na tom s cizími jazyky vy? Zaujmout personalistu cizím jazykem obvykle znamená téměř jistý úspěch (samozřejmě s ohledem na ostatní požadavky pro danou profesi). Z mnoha nezávislých průzkumů vyplynulo, že:
  • více než třetina zaměstnavatelů neváhá zaměstnancům s certifikátem z angličtiny přidat o téměř 20 % oproti „necertifikovaným“ zaměstnancům na stejné pozici,
  • znalost angličtiny je přitom rok od roku žádanější – nejčastěji ji vyžadují firmy od managementu,
  • díky jazykovému certifikátu je uchazeč atraktivnější u 7 z 10 personalistů,
  • vlastnictví jazykového certifikátu je pro 4 z 10 firem jasným ukazatelem, že uchazeč o práci dokáže dojít ke stanovenému cíli.
Z výše uvedeného je patrné, že zaměstnavatelé kladou na znalost cizího jazyka značný důraz. Zřejmě nejuniverzálnější je angličtina, ovšem ideální zaměstnanec hovoří i další řečí. Respektive tou, která je mateřštinou pro zemi, se kterou přijde do styku. Například marketingový specialista pro italský trh by měl kromě angličtiny zvládat také italštinu.

Výběr jazykové školy nepodceňujte

S několika základními slovíčky a frázemi si nevystačíte. Chcete-li na personalisty zapůsobit, přihlaste se do jazykovky s propracovaným systémem výuky a zkušenými lektory. Dobrou volbou je jazyková škola Praha – Britannika, která funguje od roku 2009 a nabízí klasické, individuální, firemní i specializované kurzy. Jazyková škola v Praze 2 zároveň umožňuje studovat v zahraničí v destinacích, jako jsou Itálie, Malta a Španělsko. Ceny kurzů a aktuální informace najdete na www.jazykovekurzypraha.cz.

Publikováno: 23. 05. 2019

Kategorie: Vzdělání a motivace

Autor: Katka Jandlová