Vybíráte nový rotoped? Podívejte se, jak na to

Rotoped rozhodně není záležitostí vhodnou pouze pro milovníky cyklistiky, i když má jízdu na kole skutečně simulovat. Jde o ideální nástroj pro udržení vašeho těla v dobré kondici, ale také o příjemný způsob hubnutí, protáhnutí se, trénink fyzické zátěže a v neposlední řadě i o relax. Pojďme se společně podívat na výhody, které nám cvičení na rotopedu přináší, ale také na to, co nám v této kategorii sportovního náčiní trh vůbec nabízí.

Jaký rotoped pro vás bude ideální?

Při výběru toho správného rotopedu, který bude vyhovovat vašim potřebám, je potřeba se zaměřit na vaši výšku a hmotnost, rozpočet, předpokládanou frekvenci cvičení a další vaše očekávání. Chcete jako začátečník či cyklista v průměrné fyzické kondici především redukovat či udržovat svou tělesnou hmotnost, nebo máte záměr spíše zvyšovat svůj výkon a udržovat fyzičku jako profesionální sportovec? Na tyto otázky si odpovězte ještě před tím, než si začnete domácí rotoped vybírat. Na trhu najdete hned několik typů rotopedů. Ty profesionálnější, jako jsou rotopedy se spinningovými koly, potkáte spíše ve fitness centrech a posilovnách. Pro domácí použití jsou ideální zejména dva druhy. Manuálně ovládané modely s magnetickým odporem bývají levnější variantou vhodnou k běžnému protáhnutí se. Tento typ je vhodný i pro každodenní cvičení seniorů, kteří chtějí byt fit. Pokud vás ale zajímá i to, kolik kalorií spálíte, kolik ujedete či jak při zátěži pracuje vaše srdce, vyplatí se rozhodně jeden z modernějších elektromagnetických modelů s tréninkovým počítačem. Pro co nejvyšší komfort při ježdění, si vybírejte rotopedy s nastavitelnými řídítky i sedadlem. Kolečka pro snadné přemisťování přístroje jsou také výhodou, stejně jako odhlučňující podložka. Širokou nabídku rotopedů za velmi sympatické ceny naleznete v nabídce internetového obchodu Hop-Sport.

Jízda na rotopedu přispívá k dobré fyzické i psychické kondici

Zlepšete si jízdou na domácím rotopedu fyzickou kondici i zdraví. Stejně jako klasická cyklistika, i čas strávený na tomto přístroji je totiž prospěšný pro váš kardiovaskulární systém. Procvičíte své srdíčko, které se zahřeje a rozproudí krev v žilách, protáhnete si kosti, a jako bonus shodíte pár kil a zformujete problematické partie těla. Můžete si zvolit pomalejší či náročnější tempo jízdy, a navíc nehrozí, že byste ve svém obývacím pokoji prochladli nebo potkali výmol či zbloudilý kořen stromu, který by zapříčinil karambol a pád z kola. Jak známo, pohyb a cvičení, respektive hormony vyplavované do těla během fyzické aktivity i po ní, mají schopnost nás pozitivně naladit a odbourávají stres. Po náročném dni je jistě snazší lehnout si k televizi s pytlíkem chipsů a snažit se na své strasti zapomenout. To vám ale nepomůže ani zahnat chmury, ani zrelaxovat stresem napjaté tělo. Sedněte si raději na domácí rotoped, který si můžete za skvělou cenu a v příjemném designu pořídit třeba tady: https://hop-sport.cz/rotopedy/. Z jeho sedla koneckonců televizi můžete sledovat taktéž, případně si přečíst knížku. Nebo si raději pustíte oblíbenou hudbu? Tak či onak, uvidíte, že se budete po pár kilometrech ujetých v pohodlí vašeho domova cítit lépe a navíc budete lépe i vypadat.

Publikováno: 04. 09. 2021

Kategorie: Tipy a rady

Autor: Katka Jandlová