Drátový rozhlas pro města či obce má smysl i v dnešní době internetu

Není tomu až tak dávno, kdy byl obecní rozhlas jedinou možností, jak dát veřejnosti vědět o nové zprávě či informaci. Všeobecně sloužil k tomu, aby se obyvatelé města nebo vesnice dozvěděli o festivalu, maškarním bálu, společenské události, nebo třeba, že v daný den nepoteče teplá voda. Dokonce dodnes můžeme místní rozhlas slyšet v menších obcích. Drátový rozhlas pro města a obce nachází využití i dnes. Samozřejmě do města je zavedení rozhlasu těžší kvůli rozloze, ale i tak ho lze rozdělit do jednotlivých částí.

Proč vlastně rozhlas funguje dodnes?

Na tuto otázku se nabízí velmi banální a jednoduchá odpověď: protože ne všichni obyvatelé měst používají sociální sítě, jako jsou Facebook, Instagram, nebo třeba Twitter. Rozhlas tedy cílí především na starší generaci obyvatel. Samozřejmě mnoho měst vydává své vlastní noviny, jak se ale dozvíme důležitou zprávu hned, když vychází jednou za měsíc? Tady přicházíme k využití rozhlasu - je rychlý a uslyší ho všichni ve městě, i když jejich domácnost nedisponuje internetovým připojením. Zcela jednoduše, i v současné době je stále praktický.

V dnešní době jsou dráty stále potřeba

Samozřejmě tím nemyslíme například sluchátka, která si už bez problémů zapojíme bezdrátově, bez pomocí jakéhokoliv kabelu, kromě toho nabíjecího. Ovšem ani to v dnešní moderní době není problém. Telefon, a dokonce i sluchátka už lze nabíjet bezdrátově. Máme bezdrátové připojení k internetu prostřednictvím Wi-Fi routeru. V případě obecního drátového rozhlasu je sice také možné využít bezdrátovou variantu, nicméně levnější je klasické drátové zapojení. Důležité je správně rozmístit ozvučení tak, aby byla pokryta co největší oblast a zvuk byl kvalitní. Právě instalací a dodávkou rozhlasů se zabývá česká firma El-MIK. Byla založena v roce 1994, dodnes naplno využívá své dlouholeté zkušenosti v oboru a veškeré úsilí věnuje rozhlasové a ozvučovací technice v městech a obcích. Na webu elmik.cz se zajisté dozvíte vše, co potřebujete.

Publikováno: 22. 08. 2021

Kategorie: Tipy a rady

Autor: Katka Jandlová