Nebankovní půjčka dokáže rychle vyřešit finanční tíseň. Jaké podmínky musíte splnit?

Současná situace kolem pandemie nového koronaviru dostává mnohé z vás do finančních problémů. Někteří lidé se na čas musejí spokojit s nižšími příjmy, živnostníci mají méně zakázek, čímž přicházejí o výdělky. Dočasný nedostatek peněz se dá vyřešit tak, že si vezmete půjčku. Rychlým řešením jsou nebankovní půjčky. Jaké podmínky je zapotřebí splnit, abyste na ně dosáhli?

Co je nebankovní půjčka

V momentě, kdy potřebujete půjčit nějaké peníze, abyste například překlenuli krátkodobý výpadek běžných příjmů, máte v zásadě několik možností. Jednou z nich je volba nebankovní půjčky, kterou poskytují soukromé společnosti. Hlavní rozdíl oproti úvěrům od bank spočívá v tom, že nebankovní půjčky jsou mnohem dostupnější. Banka po vás totiž obvykle požaduje daleko více dokumentů, zejména doložení příjmů, potvrzení od zaměstnavatele apod. Navíc podrobně zkoumá vaši bonitu, tedy zda jste dostatečně zajištěni a schopni splácet své případné závazky. Nebankovní půjčka je výhodnější, neboť její vyřízení je rychlé a zároveň je půjčka snadno dostupná, což ukazuje kupříkladu nabídka na portálu uverlevne.cz.

Co musíte splnit?

Výhodná nebankovní půjčka po vás vyžaduje jen minimum záležitostí. Především musíte být občany České republiky. Alternativou je alespoň dlouhodobý trvalý pobyt na území naší republiky. Disponovat byste měli platným občanským průkazem, na jehož základě bude jasně ověřena vaše státní příslušnost a bydliště. Kromě občanky je možné předložit také cestovní pas, někdy se za doklad totožnosti považují ještě další oficiální dokumenty, vždy však musí být platné a s pravdivými údaji. Dále se vyžaduje, abyste měli osobní bankovní účet, který je vedený přímo na vaše jméno. Většinou jsou totiž nebankovní půjčky a úvěry vypláceny online formou, tedy v případě schválení převodem požadovaných peněz na bankovní účet. Méně častější je pak předání finančních prostředků v hotovosti. Přes účet následně dochází i ke splácení úvěru. V neposlední řadě byste měli být schopni doložit pravidelné měsíční příjmy, zvyšuje se tím pravděpodobnost, že na nebankovní půjčku skutečně dosáhnete. Požadavků je jen naprosté minimum, takže nebankovní půjčky mají procentuálně mnohem vyšší úspěšnost vyřízení nežli úvěry u bank, které si klienty více prověřují.

Výhody nebankovní půjčky

U každé půjčky online, jež je poskytovaná nebankovní společností, je velkou předností rychlost vyřízení. Prakticky vše probíhá online formou, nemusíte chodit nikam na pobočku. Peníze v případě schválení obdržíte už během pár hodin, finanční tíseň tak zažehnáte prakticky okamžitě poté, co se rozhodnete o půjčku požádat. Vždy je dobré si důkladně projít všechny podmínky a zjistit si, kolik za konkrétní nebankovní půjčku zaplatíte. Spolehlivá firma, jež půjčky nabízí a zprostředkovává, musí takovéto údaje poskytnout zcela transparentně, tedy bez jakýchkoliv skrytých poplatků a úroků navíc.

Publikováno: 13. 07. 2020

Kategorie: Finance

Autor: Katka Jandlová