Erotické župany jako svůdná předehra

Pod označením župan si většina z nás představí dlouhý plášť z froté materiálu, který hezky hřeje, osuší poslední kapky vody z těla po koupeli a zahalí téměř celé tělo. Erotické župany jsou ovšem úplně jiná kategorie. Bývají navrženy tak, aby naopak odhalovaly ladné křivky a záhyby  své nositelky a  povětšinou jsou  vyrobené z jemných, hladkých a průsvitných materiálů. Pojďme zjistit více!

Proč zařadit erotické župany do šatníku?

Důvodů existuje hned několik. V prvé řadě kvůli vlastnímu pohodlí, či pro osvěžení milostné rutiny. Mohou být ovšem i nástrojem pro záchranu vyhořelého vztahu.
  • Mnoho žen se odbývá obyčejným vytahaným pyžamem nebo obnošeným tričkem. Jakmile ovšem okusíte spánek ve smyslném kousku oblečení z jemného a něžného materiálu, nebudete už chtít spát v ničem jiném.
  • Partnerské vztahy  po určité době často postrádají vzrušení a prvek překvapení. Vsaďte proto na vyzývavý župánek, třeba v kombinaci s dalším svůdným prádlem a pocítíte změnu. Sledujte, jak se v partnerovi  znovu probouzí zájem. A i ve vás takový úbor jistě probudí skryté touhy.
  • Vhodně vybraná textilie může být mimo jiné i velmi praktická. Například modely ze saténu v létě příjemně chladí a v zimě naopak rychle zahřejí.

Model sotva po boky, nebo až na zem?

Typický model zakrývá tělo od ramen po boky a zadeček, nebo do poloviny stehen. K dispozici jsou však i delší modely,  stejně smyslné a vzrušující jako ty  kratší. Nositelkám  přidávají na eleganci  a na záhadnosti.

Chcete více zakrýt nebo odhalit?

Každý člověk má jinou představu o erotice a smyslném prádlu. Některé ženy preferují nechat velkou část práce na fantazii muže. Proto si spíše vyberou neprůhlednou tkaninu, která podnítí smysly a vášeň svou jemností a leskem. Jiné volí minimalistické varianty. Takové, které jsou vyrobené z průhledných textilií a krajek , odkrývají téměř vše a umožňují snadný přístup ke všem zákoutím ženského těla.

S čím takový župan kombinovat?

Sám o sobě je župan úžasným doplňkem, určitě ale nemusí hrát sólo. V kombinaci se správným prádlem, podvazky a noční košilkou se z něj stane ještě větší trumf. Tyto kombinace se na trhu často objevují jako součást jednoho setu, který spojuje sladěné kusy prádla. Nebojte se však  připravit sestavu podle vlastního úsudku a vkusu.

Dlouhý či krátký rukáv?

Kratší modely mívají obvykle i kratičké rukávy, některé prakticky slouží pouze jako ramínka. V nabídce jsou také poloviční rukávy sahající po loket, tříčtvrteční sahající do poloviny předloktí a dlouhé, které sahají  až k zápěstí. Další proměnnou je způsob zapínání. Opravdu tradičním řešením je pásek, některé modely ale nabízí knoflíky nebo jiná řešení.

Jaký materiál na župan bude nejlepší?

Nejčastější volbou v této kategorii jsou umělá vlákna. Ta jsou populární pro svoji nízkou cenu, pružnost a lesklý povrch. Jedná se zejména o polyamid, elastan a polyester. Některé obdobné  textilie jsou pojmenované registrovaným obchodním názvem, jako například Dacron. Tyto umělé tkaniny jsou často používány  v kombinaci s jiným ozdobným textilem. Typickým příkladem je krajka. Ta se těší dlouhé tradici a vysoké popularitě, protože dodává  jemnost, originalitu a smyslnost.

Už jste zažila saténovou rozkoš?

Jestliže toužíte po něčem opravdu výjímečném, vyzkoušejte jeden z dostupných saténových modelů. Satén je oblíbený pro svůj lesk, jemnost a skvělé vlastnosti. Může být vyrobený jak z umělých vláken, tak z bavlny. Bavlněný satén je obzvlášť  příjemný, jeho cena však bývá obvykle vyšší. Často se kombinuje s jiným materiálem, může například tvořit lem rukávů či klopů. Satén není průhledný, což ale neznamená, že postrádá na smyslnosti. Jestliže s ním ještě nemáte zkušenost, vyzkoušejte a jistě už nebudete chtít spát v ničem jiném. Líbí se vám představa erotického županu? Napište nám komentář!

Publikováno: 07. 12. 2020

Kategorie: Tipy a rady

Autor: Katka Jandlová