I jinak drahé programy se dají sehnat levně

Ani ten nejlepší počítač se bez adekvátního softwaru nerozjede. Ovšem ten je často také docela drahý, zvláště, pokud jde o produkty ze stáje Microsoft.

Naštěstí není nutné nakupovat programy tak draze, jako to po nás chtějí jejich výrobci a distributoři. Díky druhotné licenci je reálné pořídit si potřebný software velmi levně.

Programy zdarma? Raději ne

Nejlepší cena je samozřejmě nula. Ovšem jen málokterý software je k dispozici zdarma a zároveň za něco stojí. Mezi ty nejoblíbenější kousky se řadí kupříkladu Linux a jeho odnože. Tento systémový program má celou řadu kladů, avšak i jeden velký zápor – není ani zdaleka pro každého.

Rozjet hry pod Linuxem je obvykle porod a mnohdy se to nakonec ani nepodaří. Ovšem i když člověk nehraje, pořád má bezplatná alternativa Windows celou řadu problémů. Pro fanoušky tohoto systému se jedná o dobrou volbu, avšak většina by měla raději vsadit na klasiku. Ta je sice běžně docela drahá, nicméně ne všude.

Stačí mít jen pár stovek

Jak již bylo naznačeno výše, moderní počítače potřebují systém. Ten nejmodernější vůbec se nazývá MS Windows 11 Pro a je reálné ho koupit jak za několik tisícovek, tak i za pár stovek. Jak je to možné? Jednoduše, je potřeba nakupovat na místech, kde prodávají programy v rámci druhotné licence.

Jedná se v podstatě o takovou digitální obdobu sekáče, jelikož všechen druhotný software byl již dříve používán. Díky aktivačnímu klíči je možné ho na kterémkoliv relevantním počítači zase zprovoznit. Takto se dají sehnat i různé užitečné antivirové programy či MS Office 2021 Professional Plus.

Rychlé dodání

Na aktivační kód není potřeba čekat několik dní. Obvykle dojde během pár minut až hodin, a sice na mail zákazníka. V případě problémů s aktivací je možné požádat prodejce o pomoc. Ti obvykle bez řečí zákazníkovi vyhoví.

Publikováno: 24. 10. 2023

Kategorie: Tipy a rady

Autor: Jakub Vohradský