Jak funguje americká hypotéka?

Jak funguje americká hypotéka? Jedná se o neúčelový úvěr zajištěný zástavním právem k nemovitosti. To znamená, že si můžete půjčit peníze na cokoliv chcete, ať už je to konsolidace dluhů, financování dovolené, nebo nákup auta. Banka vám půjčí maximálně 70 % z odhadní ceny nemovitosti.

Výhody americké hypotéky

Nižší úroková sazba: Díky zástavě nemovitosti je pro banku riziko nižší, a proto vám může nabídnout nižší úrokovou sazbu než u běžného spotřebitelského úvěru.

Vysoká půjčka: Můžete si půjčit až 70 % z odhadní ceny nemovitosti, což je mnohem více než u běžných spotřebitelských úvěrů.

Dlouhá doba splatnosti: Doba splatnosti americké hypotéky může být až 20 let, takže máte více času na splacení dluhu.

Tip: Zajímá vás, kolik budete splácet a jak dlouho? Odpověď vám prozradí hypotéka pro podnikatele kalkulačka.

Nevýhody americké hypotéky

Zástava nemovitosti: V případě nesplácení hypotéky může banka nemovitost prodat v dražbě.

Poplatky: S americkou hypotékou jsou spojeny poplatky za vyřízení úvěru, odhad nemovitosti a zástavní právo.

Vyšší úroková sazba než u klasické hypotéky: Úroková sazba americké hypotéky je sice nižší než u spotřebitelského úvěru, ale stále je vyšší než u klasické hypotéky, která je účelově vázaná na bydlení.

Kdo by měl zvážit americkou hypotéku?

Americká hypotéka je vhodná pro ty, kteří si potřebují si půjčit větší obnos peněz tzv. na cokoliv a mají nemovitost, kterou mohou dát do zástavy. Úvěr je vhodný pro zájemce, kteří si chtějí si rozložit splácení dluhu na delší dobu.

Kdo by se měl americké hypotéce vyhnout?

Americká hypotéka není vhodná pro ty, kteří nemají nemovitost, kterou by mohli dát do zástavy. Zároveň není dobrou volbou pro nikoho, kdo si není jis, zda bude schopen splácet hypotéku po celou dobu splatnosti. A samozřejmě ani pro někoho, kdo si může půjčit peníze za nižší úrokovou sazbu jinde.

Nechte si poradit odborníkem

Před sjednáním americké hypotéky je vhodné porovnat nabídky různých bank a vybrat si tu nejvýhodnější. Důkladně si přečíst smluvní podmínky a ujistit se, že rozumíte všem rizikům. Spočítat si, zda budete schopni splácet měsíční splátky hypotéky i v případě, že se vaše finanční situace zhorší.

Více informací o americké hypotéce vám prozradí specialisté z AMJ Finance & Sport. Najdou pro vás nejvýhodnější produkt a pomůžou vám ho sjednat. 

Publikováno: 24. 02. 2024 / Aktualizováno: 02. 03. 2024

Kategorie: Finance

Autor: Jakub Vohradský