Plat je až na druhém místě, důležité jsou benefity

Touží změnit někdo ve vašem okolí práci? Pokud ano, co preferuje při výběru nového zaměstnání? V současné době, kdy je o zaměstnance stále ještě nouze, zvažuje odchod ze svého stávajícího zaměstnání celá řada lidí. Důvodem toho je fakt, že je řada lidí se svým zaměstnáním nespokojená, že je to jeden velký stereotyp, který je třeba vyměnit za něco nového, svěžího a naplňujícího. Pokud patříte k lidem, kteří také zvažují změnu práce, a pokud máte zároveň kolem sebe někoho, kdo práci taky mění, zeptejte se ho, co při výběru zaměstnání preferuje. My už to víme. Zeptali jsme se totiž těch, kteří aktuálně práci mění, co je pro ně lákavé v novém zaměstnání, podle čeho si vybírají zbrusu novou pracovní pozici. A kupodivu plat nehraje tak velkou roli.

Plat je až na druhém místě

Platové ohodnocení je sice atraktivní, to v každém případě, pravdou však je, že ne vždycky se na něj lidé dívají. Spíše se zaměřují na zcela jiné věci, plat je až na druhém místě, někdy i na třetím. Podle odpovědí, které jsme dostali na otázku, co je při výběru práce důležité, lze konstatovat, že lidé dnes preferují zaměstnání s atraktivními benefity. Zatímco platově se mnozí zaměstnavatelé shodují, rozdíly jsou právě v nabízených benefitech. Mnozí zaměstnavatelé jsou ochotni darovat novým pracovníkům naprosto všechno, jiní jsou s benefity trochu střídmější. K častým benefitům se aktuálně řadí delší dovolená, příspěvky na dovolené, stravu nebo dopravu, také firemní automobily nebo elektronika, často se nabízí i příspěvky na sportovní aktivity či knihy.

Roli hraje hodnocení firem

Na co se však lidé taky dívají, je hodnocení firem. Skutečně, firemní zkušenosti obecně jsou pro žadatele o práci velice důležité, na základě toho si může naprosto každý člověk udělat prvotní obrázek o konkrétní společnosti dříve, než zavítá na pohovor.

Publikováno: 30. 11. 2019

Kategorie: Práce

Autor: Katka Jandlová