Tipy a rady

Jak si správně zorganizovat čas

Nejen v práci, ale i v osobním životě hledáme možnosti, jak získat víc času a být efektivnější. Objektivně máme času všichni stejně, ale mnozí nestíháme a nemáme čas pro sebe. Jak to změnit? Začněme svůj čas lépe využívat a plánovat prostřednictvím diářů nebo mobilních aplikací.

Time management – čas pod kontrolou

Různé metody řízení času umožňují lepší využívání času, který máme k dispozici. Plánujme si podobné úkoly na stejnou dobu a vyřiďme je všechny najednou, např. vyřizování mailů, telefonáty, jednání s klienty si naplánujme na určitý den za sebou. Důležité je plánování měsíce, týdne i příštího dne. Když víme, co máme konkrétní den dělat, rychleji a efektivněji to zvládneme. Úkolů a cílů máme každý spoustu a nové stále přibývají, musíme se často rozhodovat o tom, které dostanou přednost – jsou naléhavé, důležité, dají se odsunout. Nesmíme zapomenout zároveň na monitorování času – jak se nám daří plány a časový rozvrh dodržovat.

Klasické diáře stále v oblibě

Papírové diáře neztrácejí na oblibě, spíš naopak. Objevují se stále nové druhy, formáty, obsahy a účely. V pracovní oblasti jsou léty prověřené týdenní, měsíční, roční, nedatované různých formátů – do kapsy či kabelky, objemnější diáře na pracovní stůl, nástěnné týdenní plánovače na nástěnku a další. Poslední dobou přibývají diáře motivační, diáře zaměřené na nějakou konkrétní činnost (fitness, jóga), diáře radosti, kam si každý den můžeme zapisovat, co nás ten den potěšilo.

Diář jako dárek

S diářem či zápisníkem nešlápneme nikdy vedle. S klidným svědomím můžeme obdarovat členy rodiny, přátele, spolupracovníky, zaměstnance, klienty. Výběr je obrovský od klasických decentních zápisníků v neutrálních barvách až po žertovné s originálními obrázky a básničkami. Součástí diářů mohou být fotografie, citáty nebo krátké texty, užitečné informace – zeměpisné údaje, vzdálenosti měst, svátky a spousta dalších údajů. Firmy si s oblibou nechávají vyrobit vlastní diáře a kalendáře s logem firmy pro své zaměstnance a klienty.

Reklama

Vema je spolehlivý mzdový program vhodný pro malé i velké společnosti.

Chcete manažerský notebook na úrovni? Doporučujeme pořídit Apple MacBook!

eWay-CRM je profesionální CRM software pro řízení projektů. Mějte vaše projekty pod kontrolou!

Kde přijít k penězům