Smlouva o převodu nemovitosti. Jak ji napsat?

Manipulace s nemovitostmi patří mezi složité, zároveň ale důležité úkony, které v životě podnikneme. Proto zde nehraje roli pár korun, měli byste oslovit profesionála v oboru, který vám zajistí perfektní znění smlouvy, poradí vám s nutnými úkony, upozorní na povinné poplatky.

Smlouva o převodu nemovitosti – advokátní rady

Převod nemovitosti může být z různých důvodů. Logicky se nabízí nákupy a prodeje realit. Nemovitost vám může někdo darovat. Řeší se i vlastnictví družstevních podílů v bytovém domě. V každém případě je podstatné, aby na vše dohlédl odborník, který zná zákony. Tím je zkušený advokát v oboru, který s vámi nejen sepíše smlouvu s potřebnými náležitostmi. Poradí vám, jaké termíny dodržet a co zaplatit. V případě finančních machinací si u něj i můžete uschovat peníze. Dále se můžete poradit ohledně daní. Například do roku 2019 se platila daň z nabytí nemovitosti. Ta byla zrušena, ovšem byl snížen daňový odpočet za úroky z hypoték a úvěrů na bydlení. Konkrétně z 300 000 Kč na 150 000 Kč pro ty, kteří si vzali hypotéku nebo úvěr od 1. ledna 2021. Dále je dobré vědět, že když prodáváte nemovitost, kde minimálně dva roky žijete, tak se na vás nevztahuje daň z příjmu z prodeje nemovitosti.

Převod nemovitosti – smlouva

Smlouva o převodu nemovitosti musí obsahovat důležité údaje o obou stranách, prodávajícím i kupujícím. Musí tam být jména, adresy, rodná čísla nebo data narození. Dále je zapotřebí specifikovat dotčenou realitu. To vše může zajistit advokát. Můžete komunikovat e-mailem, elektronicky zašlete údaje, on připraví smlouvy a zašle je zpět ke kontrole. Se všemi náležitostmi vám poradí JUDr. Petr Kazda (www.judrkazda.cz), který se zabývá právě problematikou související s nemovitostmi. Poskytne vám maximální servis, kdy v klidu a bezpečně projdete jedním z nejdůležitějších úkonů vašeho života.

Publikováno: 02. 11. 2022

Kategorie: Tipy a rady

Autor: Katka Jandlová