Finance

Levné nákupy z Číny: Opravdu se vyplatí?

Všichni by chtěli nakupovat co nejlevněji. Proto se stále více rozmáhají nákupy z Číny. Existuje řada přehledných e-shopů, které nákupy umožňují. Listování nabídkou a výběr zboží je velmi jednoduchá záležitost. Nakupuje se tak oblečení, doplňky do domácnosti i drobné elektrospotřebiče.

Mobilní aplikace

Nejrychlejší nákupy umožňují mobilní aplikace. Od obchodníků je to vcelku chytrý tah – telefon má obvykle každý po ruce. Prohlížení obchodu pak může být obyčejná kratochvíle, během které si zákazníci vyberou i to zboží, které zrovna nutně nepotřebují.

Mezi aplikacemi je nejoblíbenější nakupování na Wish. Potenciální zákazník si zde musí založit účet. Registrovat se dá přes e-mail, Facebook či Google účet. Během prohlížení si pak můžete ukládat oblíbené zboží a tvořit wish listy. Aplikace je chytrá a všimne si, co rádi vyhledáváte. Časem vám sama začne ukazovat zboží na míru. Wish existuje i v češtině, což usnadňuje hledání. Případná reklamace probíhá rychle, stejně tak následné vrácení peněz na účet.

Čínské internetové obchody

Další variantou jsou čínské internetové obchody. Jejich nespornou výhodou je fakt, že se u většiny z nich neplatí žádné poštovné. Pouze u zásilek, které by měly hodnotu více než 150 euro, byste museli zaplatit i clo. Obchodů je mnoho, zde je výčet ověřených a nejoblíbenějších:

  • AliExpress.com
  • CooliCool.com
  • DealExtreme.com
  • GearBest.com
  • MiniInTheBox.com

Platba a vracení zboží

Platba v čínských i dalších zahraničních e-shopech obvykle probíhá přes PayPal. Díky tomu je placení bezpečnější. S vrácením peněz za nevyhovující produkty obvykle nebývá žádný problém. Nákup přes internet nese riziko, že se vám zboží nakonec nebude tolik líbit, a tak jsou obchodníci na reklamace zboží zvyklí. Většinou stačí popsat problém, doložit fotografie a za krátkou dobu se vám na účet vrátí peníze.

Reklama

eWay-CRM je profesionální CRM řešení pro řízení projektů. Mějte vaše projekty pod kontrolou!

Vema je spolehlivý mzdový program vhodný pro malé i velké společnosti.

Chcete manažerský notebook na úrovni? Doporučujeme pořídit Apple MacBook!

Kde přijít k penězům