Finance

Levné nákupy z Číny: Opravdu se vyplatí?

Všichni by chtěli nakupovat co nejlevněji. Proto se stále více rozmáhají nákupy z Číny. Existuje řada přehledných e-shopů, které nákupy umožňují. Listování nabídkou a výběr zboží je velmi jednoduchá záležitost. Nakupuje se tak oblečení, doplňky do domácnosti i drobné elektrospotřebiče.

Mobilní aplikace

Nejrychlejší nákupy umožňují mobilní aplikace. Od obchodníků je to vcelku chytrý tah – telefon má obvykle každý po ruce. Prohlížení obchodu pak může být obyčejná kratochvíle, během které si zákazníci vyberou i to zboží, které zrovna nutně nepotřebují.

Mezi aplikacemi je nejoblíbenější nakupování na Wish. Potenciální zákazník si zde musí založit účet. Registrovat se dá přes e-mail, Facebook či Google účet. Během prohlížení si pak můžete ukládat oblíbené zboží a tvořit wish listy. Aplikace je chytrá a všimne si, co rádi vyhledáváte. Časem vám sama začne ukazovat zboží na míru. Wish existuje i v češtině, což usnadňuje hledání. Případná reklamace probíhá rychle, stejně tak následné vrácení peněz na účet.

Čínské internetové obchody

Další variantou jsou čínské internetové obchody. Jejich nespornou výhodou je fakt, že se u většiny z nich neplatí žádné poštovné. Pouze u zásilek, které by měly hodnotu více než 150 euro, byste museli zaplatit i clo. Obchodů je mnoho, zde je výčet ověřených a nejoblíbenějších:

  • AliExpress.com
  • CooliCool.com
  • DealExtreme.com
  • GearBest.com
  • MiniInTheBox.com

Platba a vracení zboží

Platba v čínských i dalších zahraničních e-shopech obvykle probíhá přes PayPal. Díky tomu je placení bezpečnější. S vrácením peněz za nevyhovující produkty obvykle nebývá žádný problém. Nákup přes internet nese riziko, že se vám zboží nakonec nebude tolik líbit, a tak jsou obchodníci na reklamace zboží zvyklí. Většinou stačí popsat problém, doložit fotografie a za krátkou dobu se vám na účet vrátí peníze.

Reklama

Chcete manažerský telefon na úrovni? Doporučujeme pořídit špičkový iPhone Xr od Applu!

Sofistikovaný ERP systém Money S4 vám pomůže zefektivnit podnikání.

Se službou iDoklad můžete snadno vystavovat a evidovat faktury online zdarma odkudkoliv!

eWay-CRM je profesionální software pro řízení projektů. Mějte vaše projekty pod kontrolou!

Kde přijít k penězům

Práce v realitách

Pracovní vytížení, podle vašich možností. Staňte se realitním Andělem.

Cofidis půjčky

Půjčte si pohodlně z domova až 500 000 Kč na cokoliv.