Potřebujete přepravit velký nebo těžký náklad, ale nemáte nákladní automobil? Půjčte si ho!

Nezáleží na tom, zda se právě stěhujete, nebo jste podnikatel, který začíná a součástí jeho práce je přeprava velkých a objemných zásilek. Jsou situace, kdy se nevyplatí, nebo není zrovna možné si pořídit vlastní nákladní automobil. V takových situacích je ideálním řešením návštěva půjčovny.

Dvě mouchy jednou ranou

Půjčovna užitkových vozidel nejenže vyřeší váš problém - zároveň předejte riziku, že koupíte nákladní auto ve špatném technickém stavu s z dlouhodobého hlediska za za něj "přeplatíte". Ceny ojetin přitom nejsou nijak nízké - navzdory tomu, že jsou na tachometrech nákladních aut nabízených autobazary statisíce kilometrů, na cenovkách jsou poměrně vysoké sumy. Samozřejmě vám nikdo nezaručí, že auto bude věrně sloužit po dostatečně dlouhou dobu. Navíc je potřeba si vzpomenout na nešvar českých autobazarů – stáčení kilometrů. Proto - když se bez vlastního nákladního vozu docela dobře obejdete - nic neriskujte a raději si nákladní automobil půjčte.

Na co se připravit?

Nabídka půjčoven nákladních automobilů je opravdu široká. Nechcete-li se spálit, zaměřte se na historii firmy, stav nabízených automobilů a reference klientů. Každá z půjčoven má vlastní podmínky pro zapůjčení nákladního vozu, které musíte splnit, abyste brány půjčovny opustili již v zapůjčeném voze. Jedním z odborníků na pronájem je  FINANCIAL SYSTÉM - specializovaná půjčovna dodávek Praha 10 a užitkových vozů včetně přívěsové a návěsové techniky. Vozidla si můžete půjčit na dobu, jakou potřebujete, bez omezení počtu najetých kilometrů. Při zapůjčení vozu u této firmy musíte vlastnit řidičský průkaz pro určené skupiny, občanský průkaz nebo cestovní pas a v případě podnikatele/právnické osoby doložit živnostenský list/výpis z obchodního rejstříku. Pak už jen stačí složit kauci. Tyto podmínky jsou podobné u většiny půjčoven. Proces zabere přibližně 30 minut a vy můžete vyrazit vstříc stěhování nebo přepravování nadrozměrných zásilek.

Publikováno: 08. 06. 2019 / Aktualizováno: 12. 06. 2023

Kategorie: Podnikání

Autor: Katka Jandlová